COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Bývalá Káznice na Cejlu

Káznice LIVE: Doba suchá / interview

  • Akce již proběhla

  • Bývalá Káznice na Cejlu
    Bratislavská 68
    Brno 602 00

Od roku 2015 se v české krajině zmenšují zásoby vody. Letošní zima bez sněhu situaci nepomohla a zatímco jindy přineslo jarní tání koryta plná vody, letos je už od jara hlášeno extrémní sucho. Deště jsou podle meteorologů v nedohlednu a jestli se situace nezmění, čekají zemědělci nejhorší úrodu za dlouhá léta. Existují k takovému počasí historické paralely? A k jakým společenským a politickým proměnám sucha v české historii vedla? Můžeme čekat zásadní dopady sucha na náš život i v současnosti? O tom se budeme bavit s Lukášem Dolákem, který se ve své práci věnuje dopadům proměn klimatu na lidskou společnost za posledních 500 let.

Zapojit do debaty se může každý, nezáleží odkud budete vysílání sledovat. Až se stream spustí, můžete vaše otázky a podněty na diskuzi psát do komentářů, putují přímo diskutujícím.

Mgr. Lukáš Dolák, Ph.D., (*1988) vystudoval učitelství geografie a historie a fyzickou geografii na Masarykově univerzitě v Brně. Na této univerzitě se zabývá historickou klimatologií a dopady hydrometeorologických extrémů na lidskou společnost za posledních 500 let a v Ústavu výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i. zkoumá dopady změny klimatu, zranitelnost společnosti a adaptační opatření na území ČR.

Vojtěch Boháč je spoluzakladatelem, šéfredaktorem a reportérem Voxpotu. Zaměřuje se na konflikty, Východní Evropu, Balkán a Blízký východ. Dříve psal pro deník Právo, časopis Reportér, Deník Referendum, A2larm nebo The Moscow Times

Voxpot je reportážní kanál zaměřený na zahraničí a nedostatečně pokrytá témata v Česku. Propojujeme Česko se světem tím, že tuzemské dění zasazujeme do mezinárodního kontextu. Vyrážíme také do českých regionů a zjišťujeme, co se děje mimo pozornost naprosté většiny médií usazených v pražských redakcích. Voxpot si zakládá na silné vizuální stránce videoreportáží, šíři kontextu a blízkosti ke zdroji dění. Díky tomu se nám daří tvořit unikátní reportáže, které na české scéně dosud chyběly.
www.voxpot.cz

Káznice LIVE reaguje na aktuální koronavirovou epidemii, která znemožnila řadě tvůrců a umělců přímý kontakt s jejich fanoušky. Živé umění se tak přesouvá na internet a bývalá Káznice je místem, odkud ho lze kvalitně vysílat. Za projektem stojí spolek Tripitaka, Studex.tv, GNOMON Production, Tech-Pro, Michal Gazdag, TIC BRNO, JIC a Kreativní Brno.

Kdy se akce koná

29. duben 2020 - 18:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Bývalá Káznice na Cejlu
Bratislavská 68
Brno 602 00

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku