COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Bývalá Káznice na Cejlu

Káznice LIVE: Czech Ensemble Baroque: Vokální koncert (online)

  • Akce již proběhla

  • Bývalá Káznice na Cejlu
    Bratislavská 68
    Brno 602 00

VOKÁLNÍ KONCERT – LIVE STREAM
Barokní sborový koncert a barokní architektura. Použitými nástroji budou pouze hlasy a nezaměnitelný genius loci bývalé Káznice v Brně na Cejlu.

Koncert cyklu Bacha na Mozarta!

Sbor Czech Ensemble Baroque tentokrát bez orchestru na cestě časem, na křídlech inspirace, na stopě pramenům – kdo byl čí inspirací ve sborové tvorbě?

PROGRAM: H. Schütz – F. Schubert – F. Mendelsoh, H. Purcell – G. F. Händel – J. Haydn, L. Cherubini – G. Rossini – H. Berlioz – moteta

ÚČINKUJÍ: sbor Czech Ensemble Baroque a sbormistryně Tereza Válková, Jiří Hrubý – klavír, Vít Bébar – orgel positiv, Markéta Böhmová – soprán a další

Czech Ensemble Baroque

Tento špičkový evropský soubor se specializuje na hudbu baroka a klasicismu ve stylové interpretaci na dobové nástroje v progresivním, svěžím podání. Na jejich koncertech poznáte, že vážnou hudbu je možné úspěšně prezentovat „jinak“. Srozumitelně, uvolněně, poutavě a s nadhledem.

Soubor tvořený orchestrem, vokálním ansámblem a sólisty v roce 1998 založil a dodnes vede dirigent Roman Válek. Členy jsou profesionální instrumentalisté a zpěváci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a Německa. Czech Ensemble Baroque se zaměřuje především na kantáty, opery, koncerty a symfonie a široké žánrové rozpětí souboru mimo jiné dokládají jména výrazných osobností hudebního světa, které s ním spolupracovali a spolupracují: Adam Plachetka, Pavel Šporcl, Jean-Francois Lombard, Markéta Cukrová, Roman Janál, Ludmila Peterková, Andreas Scholl… Ale také třeba Vojtěch Dyk, se kterým se soubor sešel při uvedení oceňované Bernsteinovy Mše.

Pozornost laiků i odborníků ansámbl získal velkým abonentním cyklem staré hudby BACHA NA MOZARTA! a uváděním českých premiér děl světových skladatelů, jako je Vivaldi, Purcell, Mysliveček, Lully aj. Dlouhodobou soustředěnou pozornost věnoval objevování a restauraci díla významného českého rodáka F. X. Richtera, na kterého v následující sezoně naváže objevováním I. Tůmy.

Nabízený vokální koncert je součástí 8. koncertní sezony BACHA NA MOZARTA! a je to vůbec poprvé, co podobný barokní vokální ansámbl v barokní Káznici vystoupí. Místem jejich koncertu bude bývalá kaple Káznice a určitě půjde o jedinečný zážitek.

Kdy se akce koná

14. květen 2020 - 19:30

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Bývalá Káznice na Cejlu
Bratislavská 68
Brno 602 00

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku