Galerie Architektury Brno

KATALOGOVÝ DŮM

  • Akce již proběhla

  • Galerie Architektury Brno
    Starobrněnská 18, 602 00 Brno
    1. patro

V Galerii Architektury Brno bude 8. listopadu zahájena výstava KATALOGOVÝ DŮM. Výstava široké veřejnosti představí příběh vzniku dvanácti kvalitních rodinných domů malého měřítka českých stavebníků a architektů.

V české společnosti převládá stigma nedostupnosti architektury pro běžné stavitele a představa o její finanční nedostupnosti. Častým argumentem také bývá časová náročnost vypracování projektu a riziko diktátu architektů. V obecném povědomí schází zkušenost, že dům z dílny architekta je společným dílem stavebníka s architektem, ve kterém je zhmotněno důkladné poznání potřeb a života stavebníka a jeho rodiny.

 

Díky tomu je k vidění v našich městech a obcích kobercová výstavba katalogových domů, které uživatelům nabízejí falešný pocit exkluzivity za málo peněz. Vznikají tak území nesourodých typologií a estetického pojetí architektury bez vztahu k okolí a tradici. V dnešní době můžeme v naší zemi najít desítky projektů, na kterých spolupracovali se stavebníky architekti ve všech stádiích realizace. Díky podrobné analýze klientova života jim dokázali ušetřit náklady na realizaci domů a vytvořit dílo odpovídající jejich představám o životě.
Rodinné domy byly vybrány tak, aby si je mohli dovolit lidé s běžnými příjmy, a budou prezentovány na fotografiích, modelech, plánech a rozhovorech se staviteli.

Více informací

Kdy se akce koná

8. listopad–21. prosinec 2018
Úterý: 10:00—18:00
Středa: 10:00—18:00
Čtvrtek: 10:00—18:00
Pátek: 10:00—18:00
Sobota: 10:00—18:00
Nedělě: 10:00—18:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Galerie Architektury Brno

Galerie Architektury Brno
Starobrněnská 18, 602 00 Brno
1. patro

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku