COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Hrad Špilberk

KAM KRÁČÍŠ, BRNO?

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Hrad Špilberk
    Špilberk 210/1
    Brno 662 24

ODPOVĚĎ NAJDETE NA ŠPILBERKU!

A to konkrétně na dělovém bastionu, kde se nyní odehrává nikdy nekončící příběh našeho města – jeho minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Venkovní výstava, kterou připravilo Oddělení strategického plánování Magistrátu města Brna, nabízí pohled na proměny města od roku 1900 až po vize budoucnosti. Připomíná řadu významných staveb a osobností, které se podepsaly na podobě Brna, současně se však dívá do blízké budoucnosti prostřednictvím projektů, které město teprve čekají.

Zajímá vás otázka bydlení? Nebo dopravy? Kde budeme žít? Jak to vypadá s novým nádražím a kam vás „šalina“ doveze v příštích letech?

Nebo vás trápí stav přírody ve městě, k níž se upínáme v souvislosti se stále citelnějšími důsledky klimatické změny? Fascinují vás inovace, jimiž si už v minulosti město Brno získalo přídomek „moravský Manchester“ nebo patříte mezi fanoušky brněnské počítačové hry „Mafie“? To všechno a mnohem více na vás čeká na Špilberku na velkých panelech venkovní výstavy. Přijďte se podívat do 5. dubna 2021 na dělový bastion na Špilberk. Čeká vás příběh, jehož jsme všichni součástí. Příběh, do nějž každá generace připíše něco nového.

Proměny města Brna od roku 1900 až po vize budoucnosti přináší venkovní výstava na dělovém bastionu jižních teras na hradě Špilberk.

Nabízí příběh rozvoje města – pohled na řadu významných staveb a významných osobností, které v minulosti měnily tvář Brna, i pohled do blízké budoucnosti prostřednictvím projektů, které se teprve připravují. Příběh, do kterého každá generace připíše něco nového. Taková je venkovní výstava „Kam kráčíš, Brno?“.

Výstavu, kterou připravilo Oddělení strategického plánování Magistrátu města Brna, jste mohli zhlédnout v podzimních měsících na Pohořelci u obchodního domu Centrum, a pro ty z vás, kteří ji v krátkém podzimním čase loňského roku nestihli navštívit, nabízíme novou možnost a to ve dnech 4. března – 5. dubna 2021.

Vyjděte pár desítek kroků na jižní terasy hradu Špilberk a zjistěte víc.

Více na brno2050.cz.

Kdy se akce koná

4. březen–5. duben 2021

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Hrad Špilberk
Špilberk 210/1
Brno 662 24