Fléda

Kafka Band: Amerika

  • Akce již proběhla

  • Fléda
    Štefánikova 95/24
    Brno 60200

AMERIKA. Brněnská premiéra audiovizuálního projektu inspirovaného dalším nedokončeným románem Franze Kafky.

Kongeniální spojení hudby, slova a obrazu. Kafka Band v něm opouští poloakustický koncept předchozího Zámku a častěji používá elektroniku.

Odlidštěnou atmosféru Ameriky 20. let dotváří velkoplošné projekce VJ Clada.

Kafka Band je literárně-hudební projekt, který vznikl v roce 2013 inspirován komiksovou adaptací nedokončeného románu Franze Kafky Zámek (autorů Jaromíra 99 a amerického scenáristy Davida Z. Mairowitze). Jaromír 99 aJaroslav Rudiš (spoluautoři kultovního komiksu Alois Nebel) tehdy přizvali přední české hudebníky ze skupin UmakartPriessnitzTata Bojs a Lesní zvěř, aby se s nimi podíleli na albu a divadelním inscenaci Das Schloss (2014). Projekt skupina představila nejen v Německu a České republice, ale i v Holandsku, Rakousku, Polsku, Švýcarsku, na Slovensku nebo Ukrajině.

15. března vyšlo album Amerika (Indie Scope), které vzniklo jako původní hudba ke stejnojmennému divadelnímu představení Jaroslava Rudiše a Alexandera Riemenschneidera (pro Theater Bremen), v němž kapela živě vystupuje. Německým křtem desky 18. března v Brémách odstartuje kapela jarní česko-německé turné.

Více informací

Kdy se akce koná

30. květen 2019 - 19:00

Vstupné

PŘEDPRODEJ:
350 Kč (+poplatky sítě)
► SMSTICKET.cz

► GOOUT.cz
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2

Dospělí350 Kč

Více informací a kontakt

Fléda
Štefánikova 95/24
Brno 60200

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku