Sál Milosrdných bratří

Jiří Pazour: Géniové světové hudby v klavírních proměnách

  • Akce již proběhla

  • Sál Milosrdných bratří
    Vídeňská 7, 639 00 Brno

Po zcela vyprodaném únorovém koncertě v Praze zavítá hudební skladatel a klavírní improvizátor Jiří Pazour do Brna a představí brněnskému publiku svůj nový koncertní program nazvaný Géniové světové hudby v klavírních proměnách.

Jiřího Pazoura zná hudební veřejnost především z jeho sólových Večerů klavírní improvizace.

Tentokrát přichází s koncertním programem, ve kterém jedinečným a neopakovatelným způsobem představuje známá díla českých a světových skladatelů v nové hudební podobě. Klavírista vám s­ vtipným a milým průvodním slovem zahraje například Smetanovu Vltavu v různých hudebních stylech, nebo originálním způsobem promění hudební téma klavírního koncertu b moll Petra Iljiče Čajkovského. Uslyšíte také originální zpracování skladeb Ludwiga van Beethovena, Antonína Dvořáka, George Gershwina a dalších autorů. Budete mít možnost porovnat, jak by tyto skladby mohly znít, kdyby je vytvořil například génius klasicismu Wolfgang Amadeus Mozart nebo třeba americký skladatel 20. století Leonard Bernstein.

S Jiřím Pazourem zažijete nevšední večer nejen prvotřídní klavírní hry, ale především večer živelných, strhujících a inspirací nabitých improvizací a hudebních proměn.

Jak už bývá u koncertů Jiřího Pazoura zvykem, v druhé části programu si budete moci sami zvolit témata, která bude Jiří Pazour zpracovávat. Tato část koncertu není nikdy stejná, pokaždé zní nová hudba. Budete mít možnost sledovat, jakým způsobem se proměňují známé melodie a jak přímo na místě vznikají nové hudební skladby.

Více informací

Kdy se akce koná

30. květen 2018 - 19:00

Vstupné

Dospělí250 Kč
Mládež (6-15 let)250 Kč

Více informací a kontakt

Vídeňská 7, 639 00 Brno

Událost na FB