KUMST Brno

Jindra Strejčková: Masterclass a workshop

  • 10. prosinec 2022

  • 10:00

  • Údolní 495/19 602 00 Brno

Masterclass od 10:00 (v hlavním sále) – zdarma

Peníze v tvůrčích profesích aneb jak si vytvořit prostor pro odvedení kvalitní práce

Na základě ohlasů z přednášky v rámci Narozenin KUMSTu navazujeme masterclass s praktickým workshopem na téma, které každého tvůrce obvykle zajímá. Jak popsat a obhájit prostor, který potřebujeme k tomu, abychom mohli vytvořit smysluplné dílo? Jak naopak omezit sebe, abychom pracovali v zadaných mezích? Jak vyjednávat o ceně? A jak o vícepracích? Jak nacenit „duševní“ složku práce, tedy unikátní přidanou hodnotu, kterou do zpracování zadání vnáším? Přednáška má ambici pojmenovat nejpalčivější momenty problematiky naceňování práce, která obsahuje tvůrčí složku a tedy je bezprecedentní a těžko porovnatelná.

Workshop 13:00 – 15:00 (cowork) – platba přes tlačítko \“chci na akci\“ 350,- Kč, omezený počet účastníků. Nutné vyplnit formulář na kumstbrno.cz

Cenotvorba v tvůrčích profesích – praxe

Praktický workshop je určený omezenému počtu účastníků proto, aby mohl být co nejkonkrétnější. Jindra Strejčková představí otevřené cenotvorby z praxe, ale hlavně ráda odpoví na dotazy z vaší konkrétní praxe, příp. se zpracují modelové kalkulace.

Na workshop je třeba se registrovat předem. Účastníkům workshopu budou zaslány podklady pro přípravu, tak aby workshop byl pro každého konkrétně přínosný. Příprava ale není podmínkou účasti, lze i jen poslouchat.

Jindra Vejvodová, brand manažerka a vizionářka marketingových strategií, je přesvědčená, že bez dobrého obsahu forma nefunguje. Právě proto ji fascinuje stavět nebo rekonstruovat příběhy značek, zejména těch, kde je stále v epicentru lidský um. Její rukopis najdete u Preciosa Lighting, Crystal Valley nebo Florentina. Zásadní pro ni byla zkušenost s řízením části filantropické nadace, kde se podporou umění apelovalo na veřejný obraz i zákonodárství. Jako klíčové téma kulturních a kreativních průmyslů vidí živo-bytí umělce/kreativce, a to skloňuje v různých souvislostech: „Řemeslo a umělecké řemeslo jsou důležitou součástí kulturnosti, a proto je důležité mu vytvářet prostor a věnovat pozornost. Je mi ctí k tomuto tématu na KUMSTu znovu přispět a podělit se o nové zkušenosti.\“

Kdy se akce koná

10. prosinec 2022 - 10:00

Vstupné

Masterclass od 10:00 zdarma, následující workshop je s registračním poplatkem 350,-

Dospělí350 Kč

Více informací a kontakt

KUMST Brno

Údolní 495/19 602 00 Brno

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku