JFB On Screen: Jiří Levíček Trio

  • Akce již proběhla

  • online

TAY IN TUNE je nový projekt klavíristy Jiřího Levíčka stojící na vlastních kompozicích a originálních úpravách jazzových standardů.
Trojice (vedle Jiřího Levíčka se představí Peter Korman na kontrabas a Martin Novák na bicí nástroje) rozvíjí improvizaci na stručných aranžích kolem jedné konkrétní hudební myšlenky, se kterou pak volně pracuje.
Výrazová jednota a prostor pro kolektivní improvizaci při zachování hlavního kurzu jsou základními rysy projevu tohoto seskupení.
Skladatel a pianista Jiří Levíček studoval na brněnské JAMU a posléze na University of North Texas v USA, kde strávil celkem osm let. Na UNT působil i v bigbandu „One O´Clock Lab Band”, který získal nominaci na Grammy a pravidelně koncertuje po celém světě. Po návratu do ČR se stal jedním z nejžádanějších pianistů, aranžérů a skladatelů na české jazzové scéně. Mimo koncertní aktivity působí i jako pedagog, a to na jazzové katedře JAMU a na VOŠ Jaroslava Ježka. Za svou kariéru získal mnohá ocenění a je laureátem několika mezinárodních soutěží (Cena Leoše Janáčka, 1. místo na Phillips International Jazz Piano Competition, 3. místo na Jacksonville Jazz Piano Competition, 1. místo a celkový vítěz na The Sorantin Piano Competition, 3. místo na Corpus Christi International Piano Competition.

Kdy se akce koná

30. duben 2021

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!