Pavilon G

Jethro Tull

  • Akce již proběhla

  • Výstaviště Brno
    Výstaviště 405/1
    Brno 60300

Ian Anderson oslaví 50. výročí Jethro Tull třemi koncerty v České republice

Ian Anderson – skladatel, hudebník, zakladatel a vůdčí osobnost světoznámé britské skupiny Jethro Tull se příští rok vrátí do České republiky na tři koncerty oslavující 50. výročí vzniku této legendární formace.
Ve dnech od 22. do 24. března vystoupí v Ostravě v aule Gong, na brněnském výstavišti v hale G1 a na závěr v Praze v Kongresovém centru.

Předprodej vstupenek v ceně od 990 korun zajišťuje exkluzivně společnost Ticketportal.

„Toto turné je oslavou všech 33 členů kapely, kteří nás v průběhu kariéry poctili svojí přízní. Hudebníků, kteří přispěli Jethro Tull svým talentem, schopnostmi a stylem, ať již v nahrávacím studiu nebo na koncertním pódiu,“ popisuje záměr turné Ian Anderson, kterého na pódiu v současné době doprovází kytarista Florian Opahle, klávesista John O’Hara, baskytarista David Goodier a bubeník Scott Hammond.

Na hudebníky, kteří prošli skupinou Jethro Tull v minulosti, odkazuje na 50th Anniversary Tour i retrospektivní videoprojekce, která navíc obsahuje i vzkazy od spřízněných muzikantů, jakými jsou např. Tony Iommi, Joe Bonamassa, Steve Harris, Joe Elliott nebo Slash.

V rámci bezmála dvouhodinového programu zazní na dvacet hitů, které lemovaly kariéru Jethro Tull převážně od konce 60. do 80. let.

Skupina Jethro Tull vznikla v roce 1967 v Blackpool v Lancashire a ačkoliv se původně věnovala blues rocku, v průběhu let v její hudbě bluesové prvky ustoupily do pozadí a naopak se akcentoval příklon k rocku. Časopis Rolling Stone označil Jethro Tull za „jednu z komerčně nejúspěšnějších a nejprogresivnějších rockových kapel všech dob“. Vydali přes dvacet studiových alb, od kterých se prodalo na 60 milionů kopií a která jim vynesla jedenáct zlatých a pět platinových desek.

Více informací

Kdy se akce koná

23. březen 2019 - 20:00

Vstupné

Od 990 Kč

Více informací a kontakt

Výstaviště Brno
Výstaviště 405/1
Brno 60300

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku