Kino Art

Jeden svět dětem I

  • Akce již proběhla

  • Kino Art / Malý sál

stopáž: 45 min

* Bertha a the Wolfram

* #lockdocks

* Ostrov odpadů

Toto filmové pásmo je určeno dětem 8–11 let

Průřezová témata: osobnostní a sociální výchova, výchova demokratického občana, výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, mediální výchova, environmentální výchova

Dvanáctiletou Berthu na každém kroku doprovází Wolfram. Wolfram ale není její přítel ani pes. Je to vzácný syndrom, který způsobuje, že Bertha velmi špatně vidí.

Každá běžná činnost, ať už jde o školní výuku, či sledování Instagramu, pro Berthu představuje značné úsilí. Ona si ale ze své nemoci nic nedělá. Kamarádi ve škole jsou jí oporou, a dokonce s ní pořádají pravidelně hru, kdy i oni mají ztížené vidění. Motto dospívají školačky je „žít teď a tady“, což znamená i s Wolframem. Aby pomohla dalším lidem se stejným syndromem, maluje se svým kamarádem umělcem obrazy, které pak prodává, a výtěžek míří na výzkum tohoto onemocnění. Nemoc Bertě sice bere zrak, ale ona je odhodlaná malovat dál. 

Téma filmu: život s nemocí, přátelství, občanská angažovanost

Covid se stále týká nás všech. Dokument sestavený z různých příběhů a vyprávění ukazuje, jak toto těžké období lockdownů prožívají děti z různých států.

Španělsko, Nizozemsko, Itálie – v době covidu je jedno, kde člověk bydlí. Když je lockdown, nesmí ani ven, ani do školy. Školáci v tomto filmu vytvářejí reportáže ze svého všedního života, radí, jak se zabavit během líných týdnů, a vyprávějí o tom, jak se pandemie dotkla jejich rodin. Joaquín už to nemůže doma vydržet, Maïza má velký strach o nemocného brášku a Juliette se se svým tatínkem smí vidět jen s odstupem metru a půl. Každému ale aspoň trochu pomůže, když svoje zážitky a pocity mohou přes videohovor probrat s ostatními.

Téma filmu: život s nemocí Covid-19, odloučení, rodina  

Ztroskotat o samotě na pustém ostrově není žádná legrace. V krátkém animovaném filmu tento osud potká dívku, která má na sobě jen záchrannou vestu. A když se probere na písčité pláži, nestačí se divit.

 Na první pohled ostrov působí jako tropický ráj, hned na druhý pohled se z něj ale vyklube spíš skládka. Připomínky lidské civilizace jsou všude kolem. Na pláži i v kokosovém hájku se vrší odpad, plasty a obaly, které jsou vězením pro místní zvířata. Je to smutný pohled, naše hrdinka je ale odhodlaná se nesmířit ani s hrozným stavem ostrova, ani se svým ztroskotáním, a proto se hned dá do práce. Podaří se jí ostrov od odpadu vyčistit, aby se mohl znovu nadechnout?

Téma filmu: životní prostředí, environmentální chování

Kdy se akce koná

26. březen 2022 - 15:45

Vstupné

Dospělí120 Kč
Studenti60 Kč
Senioři60 Kč

Více informací a kontakt

Kino Art / Malý sál
Cihlářská 19, Brno

Kino Art / Malý sál

775 868 826
rezervace@kinoart.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku