COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny. Sledujte weby jednotlivých organizátorů nebo (ni)KAM V BRNĚ, kde najdete, co se dá dělat i teď. BUĎME SPOLU!

Vila Löw-Beer

Jazz pro Gida

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Vila Löw-Beer v Brně
    Drobného 22
    602 00 Brno

Jazzový koncert v rámci projektu GIDO SE VRACÍ DOMŮ ke 100. výročí narození hudebního skladatele Gideona Kleina. Na terase vily Löw-Beer vystoupí Vilém Spilka Quartet a saxofonista Bernhard Wiesinger.

Projekt GIDO SE VRACÍ DOMŮ připomíná 100. výročí narození českého hudebníka, skladatele a pedagoga Gideona Kleina (6. 6. 1919 Přerov – 1945 Fürstengrube), jehož slibná umělecká kariéra rozvíjející se v meziválečném období byla násilně přervána holokaustem.
Cílem projektu je připomenout mimořádný talent klavíristy a skladatele prostřednictvím uvádění jeho děl, z nichž mnohá do svého repertoáru zařadily renomované komorní ansámbly, a oslavit zároveň život a dílo dalších umělců, kteří byli během druhé světové války podobně jako Gido vězněni v terezínském ghettu.
Prostřednictvím řady koncertů a vzdělávacích i vzpomínkových akcí budou prezentovány nejen díla vytvořená během války, ale i nové skladby, které jimi byly inspirovány.

Více informací o projektu na www.gidofest.com.

Kdy se akce koná

14. září 2019 - 18:00

Vstupné

Vstupné: 150 Kč
Předprodej vstupenek na pokladně Vily Löw-Beer v Brně, platba možná pouze v hotovosti.

Více informací a kontakt

Vila Löw-Beer v Brně
Drobného 22
602 00 Brno

Událost na FB
545 211 352