• Akce již proběhla

  • Metro Music bar, SONO centrum, Boby centrum

Již deset let byl pro Brňany známý jako Moravia Music Fest.

V minulosti nabídl divákům Grammy oceněné TAKE 6, Kurta Ellinga nebo Ondřeje Pivce. Pro svůj 11. ročník se festival přejmenuje, žánrově rozroste a hodlá nemilosrdně pohltit každého, kdo miluje muziku. Groove Brno odstartuje v Boby centru 2. října kapela Earth, Wind & Fire.

 

2.10. Boby centrum – AlMcKay´s Earth, Wind & Fire Experience (USA) – legendární groove funky R&B kapela, která se zformovala v Chicagu 1969, jejich hity jsou nadčasové a známé všem generacím (např. September, In the Stone či Boogie Wonderland), skupina byla přijata v Rock and Roll Hall of Fame Vocal Group Hall of Fame (síně slávy), získali deset Grammy ocenění a čtyři ocenění americké hudby, svým celosvětovým prodejem alb (90 milionů) se zapsali mezi nejvýdělečnější hudební umělce světa.

3. + 4.10.Metro Music Bar – Vojtěch Dyk & B-Side Band, special guests Ondřej G. Brzobohatý a Ondřej Ruml– dva exkluzívní koncerty jedné z nejžádanějších hudebních formací v České republice okořeněné speciálními hosty, všichni tři zpěváci jakožto přední zástupci současné tuzemské hudební scény společně vytvořili unikátní set písní, které v Brně zazní premiérově, zároveň se jedná o jediné koncerty Vojtěcha Dyka & B-Side Bandu v letošním roce v jihomoravské metropoli.

6.10. Sono centrum- Ondřej Havelka a jeho Melody Makers & Bratislava Hot Serenaders „big band battle“ – největší klasika všech big bandových klasik, která čerpá z doby, kdy se moderní swingové a jazzové kapely teprve rodily, proti sobě i společně stanou na podiu nejpovolanější zástupci České republiky a Slovenska, kteří návštěvníky nejen potěší bezkonkurenční pohodovou hudbou z první půlky 20. století, ale i možná překvapí tzv. „battlem“, tedy soubojem obou big bandů.

16.10. Metro Music Bar – Carpet Cabinet (CZ/SK) – překvapivý objev mladé nastupující generace, který se zrodil v Brně, česko-slovenská formace kombinující jazz, funky, R&B, soul a hip hop se špetkou elektroniky i house music, svým vlastním hudebním jazykem jsou progresivní, moderní, nebojí se netradičních kombinací, úspěšně vyplnili „hluché místo“ na žánrové hudební mapě v tuzemsku, svojí originalitou si velmi rychle podmaňují publikum a mají našlápnuto na velice slibnou vrcholovou hudební kariéru.

22.10. Metro Music Bar – The Yellowjackets (USA) – americký jazz fusion quartet, dvojnásobní držitelé Grammy, umělci kolem amerického kytaristy Robbena Forda dali dohromady „jackets“ v roce 1977, dnes v obměněné sestavě kapela s již 40ti-letou tradicí pokračuje velice úspěšně dál, svůj styl neustále updatují moderními prvky a proto jejich hudba stále působí svěže a nadčasově.

30.10. Metro Music Bar – Dirty Loops (SWE) – trio s nezaměnitelným zvukem, jejichž vpád na světovou hudební scénu byl převratný, špičková moderní formace energicky a rozmanitě kombinující jazz, groove, funky i elektronickou hudbu, které kraluje neuvěřitelný rozsah a barevnost hlasu zpěváka a frontmana Jonaha Nilssona, kapelu se podařilo do České republiky nalákat po 3 dlouhých letech jednání a jedná se o jejich první vystoupení u nás!

7.11. Metro Music Bar – Kennedy administration (USA) – první brněnský koncert rezidenční kapely Newyorského klubu Groove! Newyorský soul v kombinaci s funky, groove, jazz a R&B klávesama Ondřeje Pivce, jediného českého držitele Grammy současné doby. Jejich podiová prezentace je neodolatelná a hlas zpěvačky Kennedy bez přehánění dech beroucí. V jejich repertoáru jsou songy jen těch nejlepších z nejlepších jako Stevie Wonder, Gregory Porter a Andra Day až po Lauryn Hill a mnoho dalších. Vše samozřejmě v jejich originálním pojetí s nezaměnitelným zvukem.

22.11. Sono centrum – Electro Deluxe (FR) – oblíbená francouzská formace v čele s extrémně podmanivým hlasem amerického frontmana, základna jejich českých fanoušků neustále roste, říkají si vlci v rouše beránčím, což naprosto odpovídá, pod svoji elegantní a charismatickou vizáží totiž skrývají divoké hudební predátory perfektně kombinující jazz, funky a groove, to vše s lehkostí a nadhledem i v technicky náročnějších instrumentálních partech

5.12. Sono centrum – Pocta Radimu Hladíkovi a kapele Blue Effect, speciální hosté Lešek Semelka a Roman Dragoun – originální projekt ve vlastní produkci festivalu, tentokrát z repertoáru kapely Blue Effect, jedné z nejzásadnějších formací české hudební scény, pro tento speciální koncert je ansámbl sestavený z členů kapely B-Side Band, Filharmonie Brno, na pozici sboru Czech Ensemble Baroque choir, hlavní tváří projektu je Honza Křížek, zpěvák a multiinstrumentalista, hudební skladatel i moderátor a aktuální držitel titulu Objev roku v anketě Žebřík, jenž byl mnohaletou součástí kapely Blue Effect.

Více informací

Kdy se akce koná

2. říjen 2018
3. říjen 2018
6. říjen 2018
16. říjen 2018
22. říjen 2018
30. říjen 2018
7. listopad 2018
22. listopad 2018
5. prosinec 2018

Více informací a kontakt

Metro Music bar, SONO centrum, Boby centrum

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku