Japonské sladkosti

Knihovna Jiřího Mahena

Japonské sladkosti

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Knihovna Jiřího Mahena
    Kobližná 4
    Brno 60150

Přednáška z cyklu Toulky asijskou kulturou ve spolupráci s Knihovnou Jiřího Mahena. Cyklus přednášek finančně podporuje statutární město Brno. 

Znáte z japonských pokrmů jenom suši? Přijďte si rozšířit obzory! Japonsko není pouze zemí rybožroutů, ale také mlsných jazýčků, jež umí vyrobit širokou paletu sezónních sladkostí, v nichž se často odráží japonská láska k rýži. Moči, dango, dorajaki nebo tajaki, to jsou jen ty nejznámější z wagaši, japonských cukrovinek.

 

Přednáška vás seznámí s mnoha dalšími sladkostmi, které Japonci mlsají v průběhu roku, a navíc se dozvíte například i to, jak takové wagaši vyrobit a kde vůbec přísady či už hotové pamlsky u nás sehnat. Dorazte si do knihovny zaslintat!

Eliška Konůpková je studentkou japanologie na Univerzitě Karlově s aktivním dlouholetým zájmem o tvorbu wagaši. Kvůli této zálibě rovněž navštívila Japonsko, kde své znalosti podrobila očím zkušených mistrů v oboru v rámci populárního pořadu TV Tokio „Who wants to come to Japan“. Její cukrovinky můžete ochutnat například v pražské kavárně Momoichi.

Více informací

Kdy se akce koná

7. únor 2018 - 17:30

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Knihovna Jiřího Mahena
Kobližná 4
Brno 60150

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku