COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Janáček Brno 2020

  • Akce již proběhla

Pro aktuální opatření a informace sledujte web a Fb festivalu.

Mezinárodní operní a hudební festival Janáček Brno patří k nejexkluzivnějším akcím svého druhu u nás i v Evropě.

Festival Janáček Brno patří k nejvýznamnějším akcím na evropské kulturní mapě, která pečuje o umělecký odkaz a uceleně prezentuje dílo jednoho z největších českých skladatelů Leoše Janáčka v mezinárodním kontextu.

Díky své mezinárodní reputaci uvedl festival inscenace předních světových tvůrců, jako jsou Robert Carsen, David Pountney, Kornél Mundruczó, Robert Wilson, Calixto Bieito, Harry Kupfer, Peter Konwitschny, David Radok nebo Jiří Kylián a spolupracuje s předními dirigenty, jako jsou Jakub Hrůša, Tomáš Netopil, Tomáš Hanus a Marko Ivanović.

SLEDUJTE FESTIVAL JANÁČEK BRNO I ONLINE

Ve středu 7. 10. v 19h si můžete připomenout poetickou inscenaci Janáčkových Příhod lišky Bystroušky režiséra Jiřího Heřmana s Janou Šrejma Kačírkovou, Václavou Krejčí Housková a Svatoplukem Semem v hlavních rolích v záznamu ČT v rámci iVysílání a na festivalovém webu.

Nedělní dopoledne 11. 10. patří živému přenosu koncertu jednoho z nejlepších českých komorních ansámblů – Pavel Haas Quartet! Startujeme v 11h v divadle Reduta a na programu je Bohuslav Martinů, Leoš Janáček a Antonín Dvořák. Tím, to ale nekončí, chystáme pro vás festivalové dokumenty a další pořady.

www.festivaljanacekbrno.cz

Kdy se akce koná

28. září–16. říjen 2020

Více informací a kontakt

542 158 120 (všední den 8.30-18.00)
obchodni@ndbrno.cz