Fléda

Jana Uriel Kratochvílová & Illuminati.ca; 1flfsoap

  • Akce již proběhla

  • Štefánikova 95/24
    Brno 60200

Jana Uriel Kratochvílová je jednou z nejexcentričtějších a nejdivočejších žen československé hudební scény posledních dekád.

Jana Uriel Kratochvílová je jednou z nejexcentričtějších a nejdivočejších žen československé hudební scény posledních dekád. Zpěvačka s nezaměnitelným zjevem, ale především hlasovým projevem, si i díky oblíbeným žánrovým rošádám po léta drží originální hudební rukopis.

Její aktuální uskupení Illuminati.ca se vyznačuje svébytnou fúzí melodického rocku a hard-coreové estetiky. Kapela přitom nezapomíná ani na starší popové hity Kratochvílové jako „Publikum tvé jsem já“ nebo „V stínu kapradiny“, které představuje v nových aranžích. Živá vystoupení doplňuje taneční dada duo MetaDance, které vizuálně a pohybově ozvláštňuje koncertní zážitek.
#angelicrock #hardrock #retropop #bizzare

SUPPORT: 1flfsoap
soundcloud.com/1flfsoap

Aktuální nahrávka Ruby Rose Mayhem (2017) vykresluje kapelu Illuminati.ca jako sestavu zkušených hudebníků, kteří se nebojí experimentovat. Kapela hraje ve složení Jiří „George“ Hrubeš (kapelník, bicí), Pavel „Thorn“ Trnavský (klávesy, perkuse), David „Robert“ Pavlík (kytara) a Honza „Poky“ Pokorný (baskytara). Skladby, které Kratochvílová nazpívala kompletně v angličtině, se žánrově pestře přelévají mezi hard-rockem a synth-popem. Právě kultivovaný někdy na poměry Kratochvílové až umírněný hlasový projev funguje jako červená nit, která posluchače vede iluminatickou zvukovou krajinou. Na desce se autorsky podílel také Pavel Thorn Trnavský, autor řady dřívějších hitů Kratochvílové. Ten se do kapely vrátil loni po několikaleté pauze.

https://cs-cz.facebook.com/jana.kratochvilova.5015/
www.illuminatica.cz
https://www.youtube.com/channel/UCVJQ8DiAu6hL753iBFhEfIg
www.bandzone.cz/illuminatica

Textařka a zpěvačka Jana „Uriel“ Kratochvílová začínala svou kariéru v 80. Její tvorba tehdy patřila k nezajímavějším úkazům provinční pop-rockové scény. Kratochvílová byla od samého počátku osobností výstředního zjevu, což nevyhovovalo tehdejšímu komunistickému režimu. Zpěvačce, která si fanoušky získávala svým charakteristickým hlasem, nebylo po výjezdu na zahraniční vystoupení umožněno se vrátit do Československa. To vyústilo v její emigraci do Anglie, kde dlouhá léta žila, vystupovala a tvořila. Po pádu režimu se Kratochvílová začala vracet do Prahy, kde se usídlila i se svou současnou kapelou Illuminati.ca. Jejím kapelníkem je bubeník Jiří George Hrubeš (Pražský výběr), dlouholetý partner Kratochvílové. Kromě něj v současné sestavě účinkuje také zmíněný Pavel Thorn Trnavský (klávesy, perkuse), kytarista David Pavlík a baskytarista Jan Poky Pokorný.

Více informací

Kdy se akce koná

20. září 2018 - 20:00

Vstupné

PŘEDPRODEJ: 250 Kč (+ poplatky sítě)
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz: www.smsticket.cz/vstupenky/12444-jana-uriel-kratochvilova-illuminati-ca
► GOOUT.cz: goout.net/cs/listky/jana-uriel-kratochvilova-illuminati-ca/lfhc/

Dospělí250 Kč

Více informací a kontakt

Štefánikova 95/24
Brno 60200

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku