Divadlo Feste, Masná 9 (Brno)

Jakub Macek: Husina // Divadlo Feste

  • Akce již proběhla

  • Divadlo Feste
    Masná 9, Brno

// Inscenace byla nominována na cenu Marka Ravenhilla. //

Základem politiky je politický marketing. A o tom je HUSINA. O tom, že pro vaši politickou popularitu není důležité, co děláte a jací jste, ale to, jaké vás vaše PR oddělení udělá. Andrej Babiš likes thIs.

Stěžejní postavou je Zikmund Lucemburský, o něj tu běží, on se pokouší slepit Evropu, vytvořit pro ni konsensus. Příběh o Husovi je záminkou, výchozím bodem, impulsem a provokací k zamyšlení nad znepokojivým stavem současné domácí politiky a společnosti. Politiky, která opět po létech v zemích V4 masivně manipuluje masmédia a velkou část z nich přímo vlastní. Husina ukazuje PR oddělení politiků, kteří se naučili chápat bezvýznamnost reality a významnost mediální interpretace ve veřejném prostoru. Kteří se naučili lačná média používat pro vytváření konsensu, konsensu, který zpětně zajišťuje těmto politikům volitelnost. Dost možná ovšem díky těmto dovednostem dokáží udržet Evropu pohromadě.

Text: Jakub Macek // Režie: Jiří Honzírek // Výprava // Sylva Marková // Hudba: Coca-cola // Hrají: Ondřej Jiráček, Milan Holenda, Milada Vyhnálková, Martin Hudec, Petr Hanák // Produkce: Kristýna Břečková

Více informací

Kdy se akce koná

14. listopad 2017 - 20:00

Vstupné

Dospělí180 Kč
Studenti120 Kč

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku