Náměstí Svobody

IX. mezinárodní setkání flašinetářů v Brně

  • Akce již proběhla

  • náměstí Svobody
    Brno 60200

Už podeváté se flašinetáři z evropských zemí setkají v Brně, aby předvedli své historické flašinety a oživili ulice města Brna hudbou a zpěvem.

Diváci letošního setkání budou mít navíc jedinečnou příležitost poprvé v Brně spatřit i velkorozměrné pouťové flašinety.

První písně budou patřit veřejnosti už v pátek 10. 8. 2018 od 16.00 do 18.00, kdy budou domácí i zahraniční flašinetáři z Itálie, Německa či Slovinska procházet městem a hrát.

V sobotu 11. 8. od 14.00 se na náměstí Svobody uskuteční slavnostní otevření letošního setkání. Zhruba na hodinu se zde setkají všichni účastníci, aby představili svůj program, který letos doplní pouliční umělci Divadla Maxe Fische či Muzejní maringotky spolu s pejsky či dokonce hady. Svůj program uvede i košické Divadlo v kufri loutkovým představením pro děti i dospělé. Po ukončení slavnostního zahájení se účastníci rozejdou znovu do ulic, kde své hudební nástroje rozezvučí písněmi na přání až do šesté hodiny večerní. Zahrají vám Vivaldiho operu, ale i největší hity od Beatles.

Pouliční umělce můžete zastihnout v centru města také v neděli 12. 8., kde budou znovu hrát od 14. hodiny. Jejich průvod slavnostně vyvrcholí malým happeningem v 17.00 před hotelem Slavia.

A jako každý rok flašinetáři v neděli 12. 8. v 19.00 zahrají v Českobratrském evangelickém chrámu J. A. Komenského (tzv. Červený kostel) na Komenského náměstí. Výtěžek tohoto benefičního koncertu v plné výši věnují účinkující a Technické muzeum v Brně na podporu asociace Paspoint z.ú., která poskytuje pomoc lidem s poruchami autistického spektra (PAS).

Diváci letošního setkání budou mít jedinečnou příležitost poprvé v Brně spatřit i velkorozměrné pouťové flašinety, a to 11. a 12. 8. od 15.00 do 17.00 na Moravském náměstí.

Více informací

Kdy se akce koná

10.–12. srpen 2018

Více informací a kontakt

náměstí Svobody
Brno 60200

541 421 474
motalova@tmbrno.cz