iUmeni.cz pro děti

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

Od 24.-.30.5. bude v prostoru Čekárny na Dolním nádraží v Brně prezentovat a prodávat iUmeni.cz knihy a časopisy pro děti. Hlavním cílem je tak seznámit mladé čtenáře s aktuální nabídnou knih pro děti a mládež, zejména pak s mladými českými ilustrátory a autory.  Akce se koná jako součást propagace festivalu pro děti, který organizuje nakladatelství Maender s Knižní stezkou k dětem – Děti čtete? Festival proběhne 30.5.-.1.6. v Praze a Humpolci.

Portál iUmeni.cz již dlouhodobě kromě mapování a informování veřejnosti o dění na české kulturní scéně převážně ve výtvarné oblasti, také nabízí širokou škálu knih o umění, jejichž součástí jsou i knihy pro děti. Klade  důraz na české ilustrátory a české autory. Vybírá pečlivě z široké nabídky jak knih, tak nakladatelů, sleduje významné literární soutěže a rozšiřuje tak citlivě svoji nabídku.
Mezi nakladatele, které zastupuje patří právě zmíněný Meander, Labyrint, BěžíLiška, Host, Bylo Nebylo, Paseka, Petrkov, Pop-Pap a další.

V průběhu týdne tak představíme např. nové lepolero pro děti nakladatelství BěžíLiška Na procházce ve vlaku, soubor pohádek divadelního spolku MaleHry, knihy známého českého ilustrátora Petra Síse, oblíbeného Pavla Čecha, Terezy Vostradovské, Andrey Tachezy, Ester Nemjó, Davida Böhma, Františka Skály, Alžběty Skálové,  a mnohých dalších.

PROGRAM (celý týden)

Součástí programu bude také Záložková dílna, kde si budou moci děti zdarma vytvořit záložku do knihy, dále pak Divadlo MaleHry, které si budou moci vyzkoušet a zahrát divadlo dle své fantazie, nástěnná XL vymalovánka Safari, kterou si budou moci děti vymalovat, poslech knihy Tibet – tajemství červené krabičky nebo Čtení na přání.

Mimo jiné bude možnost si prohlédnout i zakoupit originální kresby mladé slovenské výtvarnice Lucie Greitákové, která ilustrovala již několik knih pro děti, aktuálně knihu Divozel a Nezábudka, která učí děti, jak se chovat šetrně k přírodě.

Nabídku knih doplníme pro zájemce o Brno a jeho kulturu o pár vybraných titulů o Brně (BAM – Brněnský architektonický manuál, Brnox Kateřiny Šedé a další)

Kdy se akce koná

24.–30. květen 2019

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku