Vila Tugendhat

INTERPRETACE 2: ANNE GLASSNER/SENSING THE NIGHT

  • Akce již proběhla

  • technické podlaží

V rámci projektu SENSING THE NIGHT byli vyzváni vědci, umělci, filozofové, architekti a kurátoři z Vídně a Brna, aby strávili noc ve vile Tugendhat a prožili spící a odpočívající tělo ve spojení s okolím či prozkoumali meditativní účinek architektury na lidské tělo a vědomí.

Hlavním záměrem je myšlenka přivlastnění si prostoru ležícím, odpočívajícím tělem a jeho spojení s podlahou: Jak je prostor transformován horizontální pozicí těla? Jak bude originální interiér a neustále se měnící světlo ve vile působit na tělo? Jaká akustická situace v prostoru vzniká? Jak prostor ovlivňuje spánek a sny účastníků?

 

Poznámky účastníků z proběhlé noci a fotografie vytvořené během SENSING THE NIGHT budou vystaveny v technickém podlaží vily Tugendhat:

5. 8. – 29. 8. 2021 výstava výstupů interpretace v technickém podlaží vily Tugendhat

Anne Glasner (AT) je vizuální umělkyně a performerka, žijící ve Vídni. Její performance, videa, instalace a kresby se zabývají intenzivním pozorováním opakujících se každodenních, často banálních činností. Ve své práci dlouhodobě zkoumá stírání hranic mezi uměním a životem a mezi fikcí a realitou. Téma spánku a meditativního účinku prostředí na lidské tělo je ústředním motivem její umělecké tvorby, na které naváže i ve vile Tugendhat.

Více informací

Kdy se akce koná

11.–29. srpen 2021
Úterý: 10:00—17:30
Středa: 10:00—17:30
Čtvrtek: 10:00—17:30
Pátek: 10:00—17:30
Sobota: 10:00—17:30
Neděle: 10:00—17:30

Vstupné

Dospělí50 Kč

Více informací a kontakt

technické podlaží

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!