Lipka

InspiroCafé: Marek Orko Vácha

  • Akce již proběhla

  • Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání Brno, příspěvková organizace pracoviště Kamenná
    Sál pracoviště Lipka – Kamenná. Zvoňte u vchodu.

Potřebuje naše mládež rady katolického kněze?

Přírodovědec, katolický kněz, univerzitní pedagog, učitel náboženství, spisovatel, cestovatel, skaut, glosátor společenského dění.
Tyto aktuální profese Marku Orko Váchovi umožňují zabývat se tématy dnešní doby šířeji, neotřele a často i v souvislostech, na které nejsme jako čtenáři, žáci či posluchači zvyklí.

Kromě otázek evoluční biologie (Marek Orko Vácha vystudoval molekulární biologii a genetiku) a lékařské a environmentální etiky se v knize Nevyžádané rady mládeži věnoval pomoci mladým lidem nejen v křesťanských komunitách v hledání jejich cesty životem. Mnohé „nevyžádané“ rady možná překvapily, nejen mladé lidi, ale i jejich rodiče. Jaký apel by bylo možné přinést dnešní mládeži obecně? K čemu upírat pozornost v současné mnohdy roztěkané a možnostmi přehlcené době? A je vůbec potřeba se radami mládeži zabývat?
Využijme ojedinělou příležitost k zamyšlení nad těmito otázkami a k bezprostřední diskusi s Markem Orko Váchou poprvé v InspiroCafé.

InspiroCafé pořádá Lipka – pracoviště Kamenná vždy jedno podvečerní úterý v měsíci, kdy si při dobré kávě a malém občerstvení poslechneme inspirativní osobnosti.

Cena semináře: 50 Kč – platí se na místě, na akci je nutné se přihlásit předem, kapacita je 50 míst.

Kdy se akce koná

25. září 2018 - 17:00–18:30

Vstupné

Platí se na místě, na akci je nutné se přihlásit předem, kapacita je 50 míst.

Dospělí50 Kč

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku