Mersey Music Club

Insania v Mersey klubu

  • Akce již proběhla

  • Mersey Music Club
    Minská 15
    Brno 61600

Insania se vrací do Mersey, kde se v 90. letech podruhé narodila. Mersey je legendární místo a kapela na tomhle vzpomínkovém retrovečírku probudí duchy 90. let! Zjevte se tu s námi!

Insania pokračuje v úspěšném SPAM tour k aktuálnímu albu „Na počátku byl spam“ a pro brněnskou zastávku si pánové vybrali klub Mersey. Skupina je kultem na tuzemské alternativní scéně. Za dobu svého působení m.j. třikrát převzala Cenu Anděl. Řada ocenění pochází také z rockově zaměřené ankety Břitva včetně zařazení skupiny do „Galerie legend“.

Legenda alternativní scény hraje svůj osobitý crossover tvrdých kytar s moderními syntezátory a samply. Skupina INSANIA, která dodnes kolísá na pomezí hardcore a metalu, nasadila od samého počátku ve své tvorbě zběsilé tempo. Po několika koncertech a po vydání dema „Possessed by Insania“ v roce 1988 srazila kapelu v rozletu k zemi brněnská StB, která v satanisticky laděných textech spatřovala výzvu k odboji proti systému. Insania se stáhla do podzemí a dále působila pod maskovacím názvem SKIMMED, pod nímž roku 1990 vydává LP „New Insanity“, jednu z prvních nezávislých desek v tehdejším Československu. V roce 1992 zakládající člen Poly obnovuje Insanii v novém složení s bubeníkem BlackDrumem, zvolňují tempo a vydávají se hudebně do temnějších vod, ovlivněni v té době přírodní mystikou a J.R.R. Tolkienem.

Kdy se akce koná

5. říjen 2018 - 20:00

Vstupné

Předprodej v sítích Ticketmaster, Ticketportal, Ticketart, Goout a Smsticket

Více informací a kontakt

Mersey Music Club
Minská 15
Brno 61600

Událost na FB
541240623
katkamersey@volny.cz