Divadlo Husa na provázku

INN Brno: Jak se sebou nenechat zametat v nájemním bydlení?

  • 4. říjen 2023

  • 18:00–23:00

  • Divadlo Husa na provázku
    Zelný trh 294/9
    Brno 60200

 Sebeorganizovaná skupina bude mít vždy silnější postavení než jednotlivec. Bydlíte v nájmu a nežije se vám dobře? Přijďte se na naše setkání pobavit o tom, co vás trápí. Přidejte se k Iniciativě nájemníků a nájemnic!

Naše studentská skupinka Iniciativy nájemníků a nájemnic sesbírala zkušenosti s hledáním bydlení v Brně a sepsala příručku s názvem Jak se sebou nenechat zametat v nájemním bydlení? V té naši členové a naše členky shrnují tipy, kde se ohlížet po bydlení, na co si dát pozor při prohlídce bytu, jak by měla vypadat ideální nájemní smlouva a další odpovědi na časté nejasnosti a otázky během bydlení v nájmu. Můžete v ní najít spoustu užitečných informací, ať už jste z Brna, nebo ne.
www.iniciativanajemniku.cz/studentstvo/

Příručku chceme pokřtít a zároveň využít této příležitosti ke společnému setkání, na kterém si můžeme posdílet zážitky z nájemního bydlení. Máte nějakou bizarní historku z nájmu, kterou byste chtěli sdílet s ostatními nájemníky a nájemnicemi? Přijďte 4. října od 18:00 do divadla Husa na provázku na Zelném trhu 294 ❗
www.provazek.cz

🫶 Na místě bude jako vždy možnost nechat si poradit s příspěvkem na bydlení nebo jinými problémy, nebo se rovnou připojit k Iniciativě, skrze kterou si jako nájemníci a nájemnice navzájem pomáháme. A jako vždy bude i malé občerstvení! 🥪
________
🏡 Naše iniciativa vznikla jako brněnská větev INNu v reakci na bytovou krizi a nesnesitelnou situaci lidí v nájmech. Naším cílem je usilovat o důstojný život v nájemních bytech, větší právní ochranu nájemníků a nájemnic a vzájemnou pomoc. V lokálním kontextu stojíme za transparentní bytovou politikou Brna, právem na město a veřejný prostor. Problémům v nájemním bydlení nemusíme čelit sami. Řešení je snazší, pokud se spojíme se sousedkami a sousedy, kteří jim čelí také.

Kdy se akce koná

4. říjen 2023 - 18:00–23:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Divadlo Husa na provázku
Zelný trh 294/9
Brno 60200

Událost na FB
ahoj@iniciativanajemniku.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku