COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny. Sledujte weby jednotlivých organizátorů nebo (ni)KAM V BRNĚ, kde najdete, co se dá dělat i teď. BUĎME SPOLU!

ulice Lidická a park Lužánky

III. československé všecyklistické hry

  • Akce již proběhla

  • ulice Lidická a park Lužánky

POCTA 150. VÝROČÍ PRVNÍCH CYKLISTICKÝCH ZÁVODŮ U NÁS

III. československé všecyklistické hry se konají v sobotu 31. srpna 2019 v rámci celoročního projektu BRNĚNSKÝ ROK SPORTU jako pocta 150. výročí prvních cyklistických závodů u nás.

Akce se koná v rámci oslav 150. výročí městské hromadné dopravy – první koňka vyjela z místa srazu cyklistů směr Semilasso 17. srpna 1869, tedy shodou okolností dva dny po prvních cyklistických závodech, které se konaly v Lužánkách a přilehlých ulicích 15. srpna 1869.

 

Ve 14 hodin se začnou shromažďovat u pomníku na Moravském náměstí první účastníci hromadné jízdy: 150 cyklistů ke 150. výročí na trase 1 500m. Zváni jsou současní i bývalí reprezentanti v oblečení, ve kterém závodili nebo ještě závodí. Jízdy se zúčastní také jezdci na historických kolech, takže to vlastně bude přehlídka vývoje kol a cyklistického  oblečení během 150ti let. Zváni jsou samozřejmě i „obyčejní“ cyklisté na jakýchkoliv kolech, kteří se mohou hlásit k „rekordní“ jízdě a informovat u organizátora projektu BRNĚNSKÝ ROK SPORTU na adrese vladimir.koudelka@sportmedia.cz.
Každý účastník sto padesáti členného pelotonu obdrží označení s pořadovým číslem, které mu pak zůstává jako památka na účast při vytvoření českého rekordu.

Na označení je vyobrazeno poštovní razítko „III. čs. všecyklistické hry – 150 let cyklistických závodů“.
V 15, 30 vyjede peloton v čele s olympijským vítězem Jiřím Dalerem a dalšími, kteří převzali záštitu, po Lidické směrem k Lužánkám, v 15, 40 bude prezentace u hlavní tribuny oslav 150. výročí MHD s představením osobností, zápisem do Knihy rekordů a předáním zlaté olympijské medaile Jiřího Dalera pro výstavu BRANKY BODY BRNO a v 16 hodin se vjede do Lužánek k dalšímu programu.
Ve 14 hodin se rovněž otevírá příležitostná poštovní přepážka ve stanu DĚTSKÉHO LÉTA v Lužánkách (u dětského hřiště, vchod z ulice Pionýrská), kde bude také k užití speciálně ad hoc vyrobené poštovní razítko a kde bude také výstavka poštovních známek s cyklistickou tematikou.
Zde a na přilehlém dětském dopravním hřišti začne v 16, 15 komponovaný program, jehož součástí bude jízda zručnosti pro děti a další soutěže spojené s kolem.
K této mimořádné události zveme všechny velké i malé, kteří se hlásí k Brnu jako městu sportu, městu, které ctí tradice v duchu motta: berme z minulosti oheň, nikoliv popel!

Více informací

Kdy se akce koná

31. srpen 2019 - 14:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

ulice Lidická a park Lužánky

ulice Lidická a park Lužánky

vladimir.koudelka@sportmedia.cz