relax-ii-cs-vsecykl-hry-razitko-final-kveten

Pavilon V, Výstaviště Brno

II. Československé všecyklistické hry – slavnostní zahájení

  • Akce již proběhla

  • Pavilon V, Výstaviště Brno
    Výstaviště 405/1
    Brno 60300

Téměř na den přesně se po osmdesáti letech konají v Brně opět Československé všecyklistické hry.

Ty první se pod trochu archaickým názvem, který s úctou k tradici respektujeme, uskutečnily v červnu 1938 v hale Sokola Brno I (kolová), na Masarykově okruhu (silniční cyklistika) a v prostorách brněnského výstaviště (dráhová cyklistiky), kam se po osmi desítkách let vracejí.

II. československé všecyklistické hry můžete navštívit ve dnech 8. – 10. června 2018 na brněnském výstavišti v rámci festivalu RE:PUBLIKA, resp. v rámci sportovní části festivalu, která se  pod názvem RE:LAX ZÓNA odehrává zejména v pavilonu V.

PROGRAM 8.6.

16:45slavnostní zahájení, dopis primátora, jízda osobností pavilonem V, představení a první užití poštovního razítka II. československé všecyklistické hry

17:00Svatopluk Buchta, mistr světa 1986, šéftrenér cyklistiky Dukly Brno a čeští reprezentanti

#Brnoslavirepubliku

V Pavilonu V budou II. československé všecyklistické hry v pátek 8. června slavnostně zahájeny a zde budou také v neděli 10. června zakončeny. Pod záštitou prezidenta Českého svazu cyklistiky Petra Marka a s odkazem na historické materiály roku 1938 v koncentrované podobě připomenou vybrané cyklistické discipliny a ve spolupráci s Českou poštou a s úctou k naši prvorepublikovým předkům představí také speciální poštovní razítko, které je reminiscencí razítka vydaného před osmdesáti lety. Razítko II. československé všecyklistické hry i pamětní list jsou k mání na stánku České pošty ve dnech konání her v pavilonu V a pak až do konce výstavy (17. června) v budově pošty 47 v prostorách výstaviště.

Více informací

Kdy se akce koná

8. červen 2018 - 16:45

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Pavilon V, Výstaviště Brno
Výstaviště 405/1
Brno 60300

info@republika2018.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku