Bývalá Káznice na Cejlu

I am normal: example no.3

  • Akce již proběhla

  • Bývalá Káznice na Cejlu
    Bratislavská 68
    Brno 602 00

Film fyzického divadla I am normal

Jsem normální, tak jako ty! Co je normalita? Kdo určuje, co je ještě normální? Je normální to, co je správné, nebo to, co dělá většina?

Film zachycuje pohybovou úvahu nad vystavěnou normalitou. Prostředí bývalé kázeňské kaple nám pomáhá toto téma umocniť. Místo, kde byli za minulého i předminulého režimu izolováni lidé, kteří podle všeobecně přijímaného vzorce do normálu nezapadali. Normální společnost chránila sama sebe doslovnou segregací těch, kteří nezapadali do běžných struktur. Je znásilnění normální? Je hájení demokratických hodnot normální? Kdo o tom rozhoduje?

I am normal je teze, všechny projekty pod ní vznikající najdete na www.iamnormal.cz.

Káznice LIVE vznikla na jaře letošního roku jako reakce na koronavirovou krizi, která znemožnila řadě tvůrců a umělců přímý kontakt s jejich fanoušky. Živé umění se tak přesunulo na internet a bývalá Káznice se stala místem, odkud bylo možné kvalitně vysílat. Nyní se projekt Káznice LIVE pod hlavičkou Druhá vlna vrací s unikátním divadelním programem, improvizované talkshow a performance. Za projektem stojí Tripitaka a GNOMON Production s podporou TIC Brno. Káznice LIVE se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury. Projekt zaštiťuje primátorka statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková.

Kdy se akce koná

10. prosinec 2020 - 20:00

Více informací a kontakt

Bývalá Káznice na Cejlu
Bratislavská 68
Brno 602 00

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!