Fléda

Hurraaah: TOY (UK)

  • Akce již proběhla

  • Fléda

Na britské scéně se kapela prosadila střídáním syrového houpavého tempa psych-rockového shoegaze a přímočarého rocku s krautrockovými prvky. Výsledkem byl mix syntezátorů a kytar zabalených do osobitého retro popu, jenž v písních gradoval zesilováním sónických vrstev přerývaných šumy.

Na posledním albu Clear Shot (2016), se kapela výrazně posunula od krautrocku k současné elektronické hudbě, která jí posloužila jako skvělá inspirace a obohatila její nástrojový rejstřík. Pětice při nahrávání poprvé použila sekvencery a další věci typické pro produkci edm. Když k tomu připočteme spolupráci s producentem Davidem Wrenchem, nikoho nepřekvapí, že výsledek je plný syntetických zvuků, aniž by došlo ke ztrátě postpunkového feelingu.

Toy vznikli v roce 2010 na troskách londýnské skupiny Joe Lean & The Jing Jang Jong. Po neshodách s vydavatelem se od ní odtrhla trojice brightonských muzikantů Tom Dougal (zpěv), Dominic O’Dair (kytara) a Maxim „Panda“ Barron (baskytara), která se spojila v novém projektu s Charliem Salvigem (bicí) a Alejandrou Diez (klávesy).

Šest měsíců na to podepsali smlouvu s Heavenly Records na debutový singl Left Myself Behind (2011), jenž je katapultoval do přední linie britské alternativní hudby. Bleskurychle následovala první dlouhohrající nahrávka Toy(2012) hudebně rozkročená mezi rockovou vágností a popovou euforií. Kapela se účastnila mnoha velkých evropských festivalů a vystupovala jako oficiální support The Horrors a The Vaccines. Turné k další studiové desce Join the Dots (2013) už absolvovala bez klávesistky Alejandry Diez, kterou nahradil Max Oscarnold.

Více informací

Kdy se akce koná

2. květen 2018 - 20:00

Vstupné

PŘEDPRODEJ: 200 Kč (+ poplatky sítě)
► GOOUT.cz
► Hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8-22, bez poplatků)
► INDIES, Poštovská 2
► SMSTICKET.cz

Dospělí200 Kč

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku