COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Terén

Honey and dust: outside the box 01

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Centrum experimentálního divadla, Zelný trh 9

Premiéra scénického díla uměleckého souboru Med a prach, které je zaměřené na pomezí vědeckého a uměleckého poznávání světa a je inspirováno badatelským odkazem Johanna Gregora Mendela.

Scénické dílo dvojice autorů Andreje Kalinky a Milana Kozánka, členů slovenského uměleckého uskupení Med a prach, je inspirováno badatelským a osobním odkazem opata Johanna Gregora Mendela, zakladatele oboru genetiky a objevitele základních zákonů dědičnosti. outside the box 01 je úvodním projektem z autory plánované série performativních děl věnujících se pomezí vědeckého a uměleckého poznávání světa. Namísto biografického pohledu dílo nabízí setkání s výjimečným odkazem vědeckého myšlení neomezeného dobovými předpoklady.

Honey and Dust (Med a prach) se pohybuje na hranici uměleckých forem a žánrů. Pod jeho zastřešením jsou tvořena díla na pomezí inscenací, koncertů a instalací určená pro rozmanité prostory od divadel ke galeriím či koncertním pódiím. Stejně tak i performeři jsou zároveň hudebníky, výtvarníky, herci i tanečníky. Základním východiskem je autory rozvíjené komplementární umění – umělecký jazyk vycházející ze symbiózy odlišných vyjadřovacích prostředků, ale i obsahu. Cílem je hledání nových způsobů vyjadřování formou živého pohybu mezi rozmanitými komunitami a uměleckými prostředky. Důležitou součástí tvorby seskupení Med a prach je také přesah v rámci jednotlivých děl i zkoumání vzájemných souvislostí umění, biologie, psychologie, historie, fyziky, genetiky ad.

honeyanddust.art

Libreto, hudba, výtvarný koncept, performer: Andrej Kalinka
Dramaturgie: Milan Kozánek
Fotografie: Karol Jarek
Režie: Andrej Kalinka a Milan Kozánek

Koprodukce:
Terén
Mana s.r.o.
c/LAP (contemporary/LaboratoryAtelierPerformance)

Partneři:
Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity
Univerzita Komenského v Bratislavě

Kdy se akce koná

16. červenec 2020 - 20:00
17. červenec 2020 - 20:00

Vstupné

Dospělí200 Kč
Studenti150 Kč

Více informací a kontakt

Centrum experimentálního divadla, Zelný trh 9

Událost na FB
dolezalovaced-brno.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku