sady Národního odboje

Gustav Brom 100: Nebe plné hvězd

Předchozí Následující
  • 30. září 2021

  • 16:30

  • sady Národního odboje

Letos v září nás čeká již sedmnácté Nebe plné hvězd s příhraničními slavnostmi! Přijďte si připomenout ty, po nichž jsou pojmenovány ulice města Brna!
POCTA GUSTAVU BROMOVI (100)
vystoupí Alexyová, Audes, Bártek, Bende, Blehárová, Černošková, Dalecký, Duchoň, Hanák, Hlaváček, Hložek, Hnilička, Junák, Kašuba, Kerndl, Kobiela, Kokmotos, Komosný, Kovářík, Kružík, Kummer, Lenský, Machata, Novotný, Ondrůj, Pantůček, Slabáková, Slováček, Soldán, Suchý, Šmahel, Šmukař, Tichá, Valér Kováč.
Jan Slabák a jeho Moravanka!
Vstup je volný, přijďte se bavit a zavzpomínat.
Pietní akt a koncert k 75. výročí osvobození a ukončení II. světové války a 375. výročí úspěšné obrany Brna proti vojskům generála Torstensona NEBE PLNÉ HVĚZD pošestnácté a jubilejní XV. PŘÍHRANIČNÍ SLAVNOSTI sady Národního odboje, 30. září 2020 v 16, 30 hodin, vstup volný

Setkání občanů s představiteli města Brna a v posledních letech i Jihomoravského kraje a pietní akt a koncert s hudbou mnoha žánrů N E B E P L N É H V Ě Z D pořádám již od roku 2005 v brněnských sadech Národního odboje.

Právě tam totiž stojí již přes třicet let betonový pilon s nápisem: v těchto místech stával v době nacistické okupace v letech 1939 – 1944 koncentrační tábor Pod kaštany. Každoročně si zde připomínáme události a následky nejstrašnější války v dějinách lidstva bez ohledu na to, zda k nám v roce 1945 přišla svoboda s vlajkou s mnoha, či jenom s jednou hvězdou.

Hvězdy ale nejsou jenom na vlajkách. Nebe je plné hvězd, jejichž záře je viditelná na Zemi, i když ty hvězdy samotné už zanikly. Stejně jako jsou lidé, jejichž odkaz nás osvětluje, a nebo by měl, přestože oni samotní již nejsou mezi živými…

V duchu tohoto tvrzení proto od roku 2006 připomínáme umučené a popravené během II. světové války, po kterých jsou pojmenovány ulice Brna. S odkazem na místo konání akce, sady Národního odboje – park před klubem Šelepka – leží na rozhraní tří městských částí Brno-střed, Brno-Královo Pole a Brno-Žabovřesky, říkáme této oslavě tiché občanské statečnosti Příhraniční slavnosti.

Letos bude v souvislosti s výročím osvobození a ukončení II. světové války připomínka zejména těch, kteří zemřeli v roce 1945.

Více informací

Kdy se akce koná

30. září 2021 - 16:30

Více informací a kontakt

sady Národního odboje

sady Národního odboje

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!