Metro Music Bar

GROOVE BRNO: Mezzoforte (IS)

  • 8. listopad 2024

  • 20:00

  • Metro Music Bar

Island je místem, kde snad každý z jeho necelých 400 tisíc obyvatel hraje v nějaké kapele.

Na první dobrou se vybaví Björk, Sigur Rós, Gus Gus, pár metalových kapel i jazzmanů. A mezi přední z posledně jmenované skupiny bezpochyby patří Mezzoforte, patrně nejvýraznější jazz-funková formace, která kdy z této severské země vzešla. Na festivalu Groove Brno zahraje 8. listopadu v Metro Music Baru v Brně.

Eyþór Gunnarsson (klávesy), Jóhann Ásmundsson (basa), Gunnlaugur Briem-Gulli Briem (bicí) a Friðrik Karlsson (kytary) byli patnáctiletí a šestnáctiletí puberťáci, když v roce 1977 založili kapelu. Přátelství jim vydrželo dodnes, i přesto, že je vloni opustil Briem-Gulli Briem a vydal se na sólovou dráhu.

Svou jedinečnou energií zaujali producenta Steinara Berga. Na třech albech společně pilovali zvuk, kde se potkával rock, fusion i funky a pak se vydali do Londýna. Tam v roce 1982 převrátili tamní kluby na hlavu, opanovali rádia singlem Garden Party a svou úspěšnou jízdu završili vydáním desky Suprise, Suprise. Následovalo období strávené na turné, kdy se dělili o pódium s hvězdami formátu Spyro Gyra (hráli na Groove Brno vloni), Alem Jarreuaem nebo Weather Report. Další alba, kterých až dodneška natočilo Mezzoforte celkem 12, si vysloužila přízeň kritiků a přinesla jim slušný komerční úspěch, jakkoliv komety v podobě Garden Party už se jim dosáhnout nepodařilo.

Za více než čtyřicet let společného hraní ale nepřišli o svou jedinečnou tvůrčí hravost. I po takové době zůstává Mezzoforte hřištěm pro muzikanty, kteří se navzájem vnímají téměř mimosmyslově. To vše platí i pro současné koncerty, ačkoliv s jiným bubeníkem v sestavě.

Více informací

Kdy se akce koná

8. listopad 2024 - 20:00

Vstupné

Dospělí590 Kč
Dospělí790 Kč

Více informací a kontakt

Metro Music Bar
Poštovská 6
Brno 60200

Událost na FB
bar@metromusic.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku