Sono centrum

GROOVE BRNO: Cory Henry (USA) + Kennedy Administration (USA/CZ)

  • 10. listopad 2023

  • 20:00

  • Veveří 113
    Brno Žabovřesky

Cory Henry, brooklynský multiinstrumentalista, skladatel, producent, zpěvák, drýitelem ocenění Grammy a všestranný mistr hammondových varhan. Je světoznámý svou jedinečnou schopností propojovat hudební žánry jazz, funk, gospel a R&B. Na Groove Brno se představí v exkluzivním dvojkoncertu s jedineční skupinou mladých a talentovaných hudebníků z New Yorku – Kennedy Administration, kteří jsou známí svou živou a neodolatelnou směsí soulu, funku a jazzu.

Narodil se v roce 1987 v Brooklynu v New Yorku a svou hudební kariéru odstartoval už ve svých dvou letech, kdy začal hrát na varhany a přes gospelové soubory se postupně vypracoval na nejprestižnější hudební pódia. Spolupracoval s mnoha legendami hudebního průmyslu, jako jsou například Bruce Springsteen, Michael McDonald nebo P. Diddy. Jeho sólová alba se umístila na předních místech v prestižním žebříčku jazzových alb Billboardu.

V roce 2012 se Cory Henry stal členem legendární hudební skupiny Snarky Puppy a později vydal své první sólové album “First Steps”, které se umístilo v žebříčcích Billboard a v žebříčcích Top Jazz Albums a Top Heatseekers Albums. V roce 2018 vydal své druhé sólové album “Art of Love”, na kterém se objevily i jeho výjimečné pěvecké schopnosti. V roce 2021 Cory Henry spolupracoval s Kanye West a Dr. Dre na skladbě “Run to Glory” a později byl Herny uveden jako producent a autor skladby “24” z Westova desátého studiového alba Donda.

Kennedy Administration
 je jedinečná skupina mladých a talentovaných hudebníků z New Yorku, kteří hrají živou a neodolatelnou směs soulu, funku a jazzu. Skupinu vede charismatická zpěvačka s neobyčejným hlasem a energií, která si říká Kennedy. Její hlas připomíná kombinaci Elly Fitzgerald, Sade, Anity Baker nebo Luther Vandross. Spolu s klávesistou Ondřejem J. Pivcem představují dvojici, která se perfektně doplňuje.

Kennedy Administration se proslavili zejména svou neuvěřitelnou rozmanitostí a energií. Od funky tancovaček až po kouzelné bossa novy, Kennedy Administration si poradí s jakýmkoli stylem a udrží publikum v euforii po celou dobu koncertu. Skupina se skládá z mnoha talentovaných hudebníků, kteří spolupracovali s umělci jako jsou Stevie Wonder, Gregory Porter, Lalah Hathaway nebo Christina Aguilera. Vystupovali již na mnoha místech po celém světě a jejich debutové album z roku 2007 ukázalo, jak perfektně dokáží proměňovat různé hudební styly ve fenomenální zážitek!

Groove Explorer

Objevujte s námi! Groove Brno přiváží ikony funku a soulu, ale zároveň představuje nové trendy bandy, současné interpety, které možná neznáte a čerstvé novinky světové scény. A přesně to je poslání festivalu, dát publiku možnost objevovat nové věci. Objevujte s námi a staňte se Groove Explorerem.
Po zakoupení vstupenek na 2 festivalové koncerty v Sono Music Club (16.7. Tower of Power, 20.7. Cory Wong + Judith Hill ft. B-Side Band, 6.10. Postmodern Jukebox, 10.11. Cory Henry + Kennedy Administration) se v předprodeji automaticky otevírá možnost získat vstupenky na 3 koncerty v Metro Music Baru zdarma jako bonus. Které to jsou konkrétně?:
19.10. Mörk (HU)
3.11. Malted Milk (FR)
15.11. Artsiders (CZ)
Jakmile budete mít své vstupenky do Sona zakoupené, stačí napsat na: info@groovebrno.cz a zašleme vám unikátní kód, se kterým si pořídíte svá místa na koncertech v Metru zdarma.
Více o interpretech v programu.
Pozor! Kapacita je omezená – platí pro prvních 100 zájemců.

 

Kdy se akce koná

10. listopad 2023 - 20:00

Vstupné

990 – 1190,-

Více informací a kontakt

Veveří 113
Brno Žabovřesky

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku