Fléda Club

GROOVE BRNO: Big Funk Brass (FR) + Boban & Marko Marković Orkestar (SRB)

  • 4. prosinec 2024

  • 20:00

  • Fléda Club

Groove Brno

Přijďte se nabít energií na exkluzivní dvojkoncert v rámci festivalu Groove Brno: originální formace z Francie, spojující funk s hiphopem do originální směsi a k tomu nejlepší srbská dechová kapela všech dob v čele s Bobanem Markovićem.

Tentokrát se svým modernějším a funky repertoárem.

Big Funk Brass

Francouzská formace Big Funk Brass rozdává svou výbušnou energii už deset let – a letošní ročník festivalu Groove Brno nebude žádnou výjimkou. Syrový zvuk spojuje funk s hiphopem do originální směsi, která nenechá nikoho z posluchačů v klidu. Těšte se na strhující groovy i omamné improvizace.

Big Funk Brass mají za sebou tři alba i spolupráci s renomovanými žánrovými umělci, jako jsou Ben l’Oncle Soul, Gaël Faye nebo A State of Mind a do svých show dají vždy maximum. Je přitom jedno, zda hrají ve velkém koncertním sále nebo na ulici, v plném obsazení nebo akusticky. Pokaždé to je příval elektrizující energie.

 

Boban & Marko Marković Orkestar

Balkánská dechovka na festivalu, který se specializuje na funky muziku? Abyste se nedivili! Groovy, které Boban & Marko Marković Orkestar přivezou, vás spolehlivě uhranou svým jedinečným jihoevropským šmrncem. Početný ansámbl, který ne nadarmo nosí označení „nejlepší srbská dechová kapela všech dob,“ navíc do Brna přiveze svůj modernější a funkovější repertoár.
Sestava muzikantů, která má nyní ve svém středu kromě otce zakladatele Bobana Markoviće také jeho syna Marka, neméně schopného muzikanta, se v mezinárodním kontextu proslavila díky jedinečným filmům režiséra Emira Kusturici. Markovićův orchestr dodal Kusturicovým filmům Underground a Arizona Dream naprosto jedinečnou zvukovou krajinu, která se na jejich úspěchu, samozřejmě vedle Kusturicovy unikátní magickorealistické vize, nepochybně podepsala.

Více informací

Kdy se akce koná

4. prosinec 2024 - 20:00

Vstupné

Dospělí550 Kč

Více informací a kontakt

Fléda Club

Štefánikova 95, 602 00 Brno-Královo Pole

aneta.wirth@bujoart.cz