Masarykův okruh

Grand Prix České republiky 2019

  • 2.–4. srpna 2019

  • Spuštěn předprodej za bezkonkurenční ceny

  • Jedna z vůbec největších sportovních akcí na území České republiky

Jedinečný okruh, jedinečný závod.

To je Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu v Brně. (Někdy zvaný také jako Velká cena Brna.) Jedna z vůbec největších sportovních akcí na území České republiky. Padesátiletá tradice i neobvyklé prostředí závodního okruhu, ukrytého v lesích, láká každý rok desítky tisíc fanoušků. Díky nim je Grand Prix České republiky jedním z dlouhodobě nejnavštěvovanějším závodem v celém kalendáři Moto GP.

Přijďte a zažijte tento obrovský sportovní svátek na vlastní oči!

Vstupenky

Vstupenky lze získat také v informačním centru TO JE Brno v přízemí parkovacího domu Domini Park v Panenské ulici č. 1, Brno.

Novinky

Grand Prix České republiky – vstupenka Pitwalk/Paddock právě v prodeji!

Oblíbená vstupenka Pitwalk/Paddock jde právě do prodeje. Přestože tato speciální vstupenka dovoluje návštěvu Masarykova okruhu pouze ve čtvrtek před Grand Prix, a to jen na pár hodin, vydobyla si u fanoušků velkou oblibu. Umožňuje totiž navštívit místa, do kterých by se jinak běžný smrtelník nedostal. Držitelům dává jedinečnou možnost nahlédnout do divákům běžně nepřístupných míst. Budou se moci projít boxovou uličkou a Paddockem, tedy samotným zázemím a srdcem závodních týmu a s trochou štěstí třeba spatřit i svého oblíbeného jezdce.

Vstupenky budou k dostání od úterý 16. dubna od 12.00h online na gp.ticbrno.cz případně v kamenné prodejně TIC Brno na Panenské 1 za tradičních 1.000,- Kč. S pořízením vstupenky by zájemci neměli váhat, jelikož kapacita je omezená.

Co se týče probíhajícího předprodeje na letošní Grand Prix, tradičně je největší zájem o vstupenky na přírodní tribuny GOLD. Spolek pro GP ČR Brno, který Grand Prix od roku 2016 pořádá, již hlásí vyprodáno v případě vstupenek T4 PLUS a T4 ULTRA, které jsou novinkou letošního ročníku. Několik málo posledních kusů vstupenek je k dostání na sedadlové tribuny T2, T3 a T6 a také do stanu T2 Premium. Pospíšit by si měli také zájemci o motorkářský Camp A.

Celý kolotoč MotoGP v čele s nestárnoucím Valentinem Rossim, v posledních letech dominujícím Marcem Marquezem, českými zástupci Jakubem Kornfeilem, Filipem Salačem a Karlem Abrahamem zavítá do Brna již 2.– 4. srpna 2019. I letos se mohou návštěvníci těšit na veškerý servis a zázemí, na který byli v předchozích letech zvyklí, a především pak na tradičně skvělou atmosféru.

Aktuální zvýhodněné ceny vstupenek platí do konce června. Více informací naleznete na stránkách gp.ticbrno.cz.

 

Historie závodu

Přestože současná moderní trať byla otevřena až v roce 1987, již mnohem dříve se závodilo na přírodním okruhu, který vedl po silnicích na okraji města Brna. V předválečné éře měřil téměř třicet kilometrů, postupně byl zkracován až do roku 1986, kdy se na tzv. starém okruhu jelo naposledy. Jeho pozůstatky však najdete v ulicích města dodnes a po velké časti původní trati se můžete projet i dnes.

  • 5 403 délka trati

  • 1987 první závod na novodobé trati

  • 14 zatáček na trati

  • 450 m nadmořská výška trati

Kdy se akce koná

2.–4. srpen 2019

Více informací a kontakt

Masarykův okruh 201
66481 Ostrovačice

Událost na FB

Dejte o GRAND PRIX ČESKÉ REPUBLIKY 2019 vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku