Masarykův okruh

Monster Energy Grand Prix České republiky 2018

  • 3.–5. srpna 2018

  • Novinka T2 PREMIUM právě v prodeji! Zvýhodněné ceny vstupenek – nyní až o 25 % méně.

  • Jedna z vůbec největších sportovních akcí na území České republiky

Jedinečný okruh, jedinečný závod.

To je Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu v Brně. (Někdy zvaný také jako Velká cena Brna.) Jedna z vůbec největších sportovních akcí na území České republiky. Padesátiletá tradice i neobvyklé prostředí závodního okruhu, ukrytého v lesích, láká každý rok desítky tisíc fanoušků. Díky nim je Grand Prix České republiky jedním z dlouhodobě nejnavštěvovanějším závodem v celém kalendáři Moto GP.

Přijďte a zažijte tento obrovský sportovní svátek na vlastní oči!

Vstupenky

Vstupenky lze získat také v informačním centru TO JE Brno v přízemí parkovacího domu Domini Park v Panenské ulici č. 1, Brno.

Novinky

Dva týdny do Grand Prix – autogramiáda a vstupenky na přírodní tribuny za ceny předprodeje!

Přestože předprodej vstupenek na letošní Grand Prix za zvýhodněné ceny byl ukončen již na konci června, stále existuje jistá šance pořídit vstupenky za výhodné předprodejní ceny. K dostání budou od pátku 20. července exkluzivně v nákupním centru Galerie Vaňkovka v Brně v rámci akce „léto s MotoGP“, která vyvrcholí ve středu 2. srpna od 18 hodin autogramiádou jezdců mistrovství světa.

Každý den až do 31. července bude ve Vaňkovce v provozu stánek, kde můžete využít jedinečné příležitosti a zakoupit vstupenky GOLD a SILVER na Grand Prix České republiky za ceny předprodeje. Vystaven navíc bude také ostrý závodní stroj závodníka Karla Abrahama.

V případe vstupenek Pitwalk/Paddock, které jsou také stále v prodeji, došlo po dohodě s promotérem k drobné změně. Čas zahájení čtvrteční prohlídky boxové uličky a Paddocku byl posunut z 15 hodin na 16.30. Cílem je, aby bylo v době prohlídky v boxech přítomno co možná nejvíce týmů a jezdců, což vzhledem k povinnostem a dalšímu programu v původním čase nebylo možné. Zážitek pro návštěvníky by tak měl být letos ještě umocněn.

A bude se no co těšit, nejen při prohlídce boxové uličky a zákulisí, ale i přímo na trati. Poslední závody v Assenu a na Sachsenringu totiž slibují dramatickou podívanou. Přes překvapivé loňské vítezství Cala Crutschlowa bude v Brně největším favoritem na vítězství Marc Marquez, který v Brně zvítězil již třikrát. Pozadu jistě nezůstane ani fenomén Valentino Rossi nebo Jorge Lorenzo, který v Brně zvítězil pětkrát a který již oznámil změnu týmu pro další ročník. U Hondy nahradí Daniho Pedrosu, který ohlásil konec kariéry. Fanoušci tak mají poslední šanci vidět Daniho Pedrosu v Brně na vlastní oči, přitom se Pedrosovi v Brně historicky dařilo, čtyřikrát zde vyhrál a celkem jedenáctkrát stál v Brně na pódiu.

Letošní Grand Prix České republiky se koná v obdobném termínu jako loni, hvězdy MotoGP tak zavítají do Brna již první srpnový týden, konkrétně 3. – 5. srpna. Návštěvníci se jako vždy mohou těšit na veškerý servis a zázemí v podobě velkoplošných obrazovek, občerstvení, stánků s upomínkovými předeměty a hlavně na skvělou atmosférou unikátní tratě ležící v lesích na okraji Brna. Samozřejmostí opět budou i speciální bezplatné autobusové linky z centra města i v okolí Masarykova okruhu.

Více informací na czechgp.com a gp.ticbrno.cz

Historie závodu

Přestože současná moderní trať byla otevřena až v roce 1987, již mnohem dříve se závodilo na přírodním okruhu, který vedl po silnicích na okraji města Brna. V předválečné éře měřil téměř třicet kilometrů, postupně byl zkracován až do roku 1986, kdy se na tzv. starém okruhu jelo naposledy. Jeho pozůstatky však najdete v ulicích města dodnes a po velké časti původní trati se můžete projet i dnes.

  • 5 403 délka trati

  • 1987 první závod na novodobé trati

  • 14 zatáček na trati

  • 450 m nadmořská výška trati

Kdy se akce koná

3.–5. srpen 2018

Více informací a kontakt

Masarykův okruh 201
66481 Ostrovačice

Dejte o GRAND PRIX ČESKÉ REPUBLIKY 2018 vědět svým přátelům

Sdílet na facebooku