Pavilon P

GO a REGIONTOUR 2019

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Výstaviště 405/1
    Brno 60300

Druhá polovina ledna patří v Brně již tradičně veletrhům GO a REGIONTOUR. Ty se budou konat na brněnském výstavišti od 17. do 20. ledna 2019 a opět budou místem setkání profesionálů v cestovním ruchu i široké veřejnosti. Město Brno se na veletrhu představí na společném stánku s Jihomoravským krajem. Tématem pak bude prezentace Brna i jižní Moravy z jiného úhlu pohledu.

Věda, výzkum a my

Tématem společného stánku i roku 2019 je „z jiného úhlu“. Brno tento úhel spatřuje ve vědě, výzkumu, nových technologiích a jejich propojení s uměním i každodenním životem. Pro město je typické, že věda není uzavřena za zdmi vědeckých institucí, naopak je díky různým institucím přístupná všem. Působí zde významné firmy, které mění svět, a na jeden kilometr čtvereční připadá 282 studentů. Vědu zábavným způsobem představí Brno také na svém veletržním stánku. S CEITEC MUNI si návštěvníci například provedou analýzu mikrostavu mozku či budou skládat viry z papírů, Zoo Brno bude mít k dispozici 360 stupňové video z Arktidy a 3D brýle a také ledovou sochu, která bude mizet podobně rychle jako přirozené prostředí ledních medvědů. Svoji show si připraví také VIDA!. Velkým tématem roku 2019 budou výročí významných brněnských univerzit. Masarykova univerzita bude prezentovat MUNI Science Slam, ve kterém představí čtyři vědní obory a na stánku bude lákat na svoji oslavu.

Bary, víno a neobjevené destinace

Brno ale není (jen) věda, dlouhodobě se pyšní také živým centrem a skvělou gastronomií. Tu budou prezentovat pravidelně se opakující barmanské show, které se budou střídat s ochutnávkami vína Jihomoravského kraje. Gastronomie není jediné téma, ve kterém se bude kraj a město potkávat. Je jím právě onen „jiný úhel“. Jihomoravský kraj v jeho rámci představí neobjevené destinace a ty známé jinak.

Na veletrhu vyzkoušíte horolezectví i extrémní gastronomii

Veletrh REGIONTOUR je prezentační platformou potenciálu cestovního ruchu v regionech, veletrh GO pak prezentuje tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře a agentury. Kromě této nabídky a odborného programu bude na výstavišti také bohatý doprovodný program. Souběžně probíhá Festival krajových specialit a regionálních potravin RegFoodFest, mezinárodní soutěž Gastro Junior Brno a GO KAMERA – festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací. Kromě toho pavilon P nabídne také možnost vyzkoušet si různé sporty včetně golfu a vysokohorské turistiky či ochutnat exotické pokrmy v rámci extrémní gastronomie. V roce 2018 se na veletrzích prezentovalo 803 firem a navštívilo je přes 31 tisíc lidí. V letošním roce se zájemci navíc mohli zapojit do kampaně k veletrhu prostřednictvím soutěže #vzacnemalickosti, která končí 14. ledna.

Kdy se akce koná

17.–20. leden 2019
17. ledna je veletrh určen výhradně pro profesionály
18. - 20. ledna je veletrh otevřen všem návštěvníkům
Otevřeno každý den od 10:00 do 18:00, v neděli 20.ledna pouze do 16:00.

Vstupné

Od 140 Kč

Více informací a kontakt

Výstaviště 405/1
Brno 60300

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku