Industra

Geisslers Hofcomoedianten – V borůvčí

  • Akce již proběhla

  • Industra
    Masná 9, Brno
    Z důvodů stavebních prací v Komárově doporučujeme využít linky 67, která nyní zasavuje přímo před Industrou (zast. Škrobárenská). Nastoupit lze pohodlně na Moravském náměstí, Malinovského náměstí či Hlavním nádraží.

Isabella Andreini / Geisslers – V borůvčí

Opus Andreini č. 3

Lesní erotická němohra.

Láska hory přenáší, ale vášeň dělá z lidí… co? Kdo nechce vzplanout, nesmí do lesa! Lechtivá komedie plná lesních plodů a roztoužených zvířátek.

 

Podle hry slavné herečky a spisovatelky Isabelly Andreini La Mirtilla (1588), první dochované pastorály z pera ženské autorky. Třetí část dramaturgického cyklu Opus Andreini.

Opus Andreini – trilogie o zapomenutých slavných
Opus Andreini je třídílný cyklus, kterým GH přibližují českému publiku tvorbu zapomenutého, a přesto pro vývoj evropského divadla zcela zásadního divadelního rodu Andreini. Dvě generace tohoto rodu působily ve dvou nejslavnějších profesionálních společnostech, které v 16. a 17. století šířily po Evropě komedii dell´arte: Comici Gelosi a Comici Fedeli. První dva díly trilogie vycházejí z díla Giovan Battisty Andreiniho (1576-1654), herce, principála, dramatika a experimentátora s divadelními formami. Dvě komedie v komedii podle stejnojmenné hry z roku 1623 (2014) přinášejí vhled do divadla na divadle a paralelně existujících divadelních principů komedie dell´arte a učené komedie. Magdaléna lascivní a kajícná (2015) odkazuje k vrcholnému dílu tohoto autora – scénickému oratoriu z roku 1652 a jeho předchozím dramatickým dílům, která G. B. Andreini věnoval tématu Marie Magdalény. Inscenace V borůvčí připomíná tvorbu Giovan Battistovy matky, přeslavné Isabelly Andreini.

Představení tvá 70 minut.

Více informací

Kdy se akce koná

26. duben 2018 - 20:00

Vstupné

Dospělí200 Kč
Studenti125 Kč

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku