Dominikánské náměstí

Galavečer Muzea romské kultury: Oslava 30 let s předáním Ceny Muzea romské kultury

  • Akce již proběhla

  • Cabaret des Péches, Palác Jalta
    Dominikánské náměstí 2

Muzeum romské kultury vás srdečně zve oslavu jeho 30 let – Galavečer. Přijďte se pobavit, kulturně obohatit i zatancovat v sobotu 23. října do Cabaret des Péches v Paláci Jalta. Můžete se těšit na bohatý kulturní program, ohlédnutí do minulosti muzea a představení vizí do budoucna.

Galavečer Muzea romské kultury aneb příležitost představit významné  osobnosti romského kulturního života, přivítat na podiu současné umělce, ale hlavně připomenout, že Muzeum romské kultury je již 30 let významným středobodem kulturního dění, a to nejen v Brně. Vystoupí Filip Gondolán nebo Lucie a Marie Bikárovy. Zahraje uskupení Kokavakere Lavutara (Sendreiovci), zatančí Kalo Dancers a promítána budou videa z vlastní produkce muzea.

Divadelní skupina Ara Art zahraje pohádku „Čirikloro, aneb co říká ptáček“. Vyvrcholením večera pak bude koncert kapely Kale.  Vstupenky na Galavečer Muzea romské kultury už bohužel není možné zakoupit.

 

 

Třicet let muzea – to je trnitá cesta z jedné kanceláře v roce 1991 přes rok 2005, kdy se stalo státní příspěvkovou organizací Ministerstva kultury ČR, až do letošního jubilejního roku 2021, kdy je muzeum moderní institucí se čtyřmi pracovišti. Muzeum romské kultury bylo oficiálně založeno na jaře roku 1991. Realizace se ujala brněnská romská inteligence (mezi nimi zejména Karel Holomek a Jana Holomková, později provdaná Horváthová), kteří oslovili ke spolupráci etnografku a teoretičku umění Evu Davidovou a historika Bartoloměje Daniela. Tomu in memoriam muzeum udělí Cenu MRK na Galavečeru.

 

 

Více informací

Kdy se akce koná

Vstupné

Vstupenky bohužel nejsou již dostupné.

Dospělí200 Kč

Více informací a kontakt

Cabaret des Péches, Palác Jalta
Dominikánské náměstí 2

Událost na FB
Petra Lazárková
775972782
propagace@rommuz.cz