Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Žerotínovo nám. 6
    Brno 658 78

    Kraví hora 522/2
    Brno 61600

5. ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate představí to nejlepší z filmových sci-fi novinek i legendární trháky. Jubilejní ročník bude oslavou žánru, hlavním tématem pro letošní ročník jsou ženy v science fiction.

Superženy, bojovnice a vládkyně technologií… Zatímco mnohdy v přiléhavém oblečku zachraňují galaxii, stávají se pro jedny objektem touhy, pro jiné inspirací a vzorem. Science fiction nikdy nebylo čistě záležitostí mužů, kteří dobývají vesmír a vládnou světům. I ženy hrály a hrají ve sci-fi velice významnou roli a dokonce stvořily ikony filmového plátna, mezi nimi Ellen Ripleyová, Sarah Connerová nebo Leeloo. Ženy nedobyly jen fiktivní světy, ale i ten náš skutečný, a to na poli vědy a výzkumu. 5. ročník je tak věnován všem ženám, které se zasloužily o pokrok naší civilizace.

Vítejte na letošním festivalu, kde ženy zachraňují svět, Future Gate Sci-fi Film Festival 2018.

V Brně se festival uskuteční na dvou místech. Nejdříve v sále B. Bakaly (21.-22.2.) a poté ve Hvězdárně a planetáriu Brno (23.-24.2.) A na co se můžete těšit? Na filmové novinky i legendární trháky, výjimečné dokumenty, brněnskou premiéru krátkého filmu JSEM BRÁNA, výstavu, přednášky a debaty se zajímavými hosty – to vše zastřešené tématem žen ve sci-fi. Přijďte se podívat, kdo zachrání svět tentokrát.

Více informací

Kdy se akce koná

21.–24. únor 2018

Vstupné

Dospělí120 Kč
Studenti100 Kč

Více informací a kontakt

Žerotínovo nám. 6
Brno 658 78

Kraví hora 522/2
Brno 61600

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku