SVČ Lužánky - Legato, Stamicova 7, Brno - Kohoutovice

Freš Manéž – další ročník jedinečného cirkusového festivalu v Brně

  • Akce již proběhla

  • SVČ Lužánky - Legato, Stamicova 7, Brno - Kohoutovice

Čtyři dny společných tréninků, cirkusové, výtvarné či divadelní workshopy, pohybové a sociální hry, artisti na zemi i ve vzduchu.

Šestý ročník akce s názvem Freš Manéž se koná na začátku června a představuje jedinečný prostor pro mladé přívržence nového cirkusu.

A na své si přijde i veřejnost – připravený je program několika představení v pátek a sobotu 7. – 8. června v lužáneckém pracovišti Legato v Kohoutovicích.

Tato v Česku ojedinělá platforma pro setkávání a trénink mladých cirkusáků vyvrcholí sobotní společnou show účastníků festivalu. Na té se představí uskupení z Olomouce (Cascabel), Brna (LeGrando), Bratislavy (Cirkus Kus), Prahy (Cirqueon), Plzně (Žongléros), Zirkus Stuttgart (Německo) a Lycée Français de Prague.

Kromě programu pro mladé artisty, na který se projekt zaměřuje především, nabídne Freš Manéž také malou cirkusovou ochutnávku v podobě několika představení.

Akce se koná od roku 2014 pod taktovkou Cirkusu LeGrando. Její šestý ročník se uskuteční na pracovišti Legato Střediska volného času Lužánky ve dnech 6. – 9. června 2019. I letos je akce součástí festivalu Brno – město uprostřed Evropy (festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří).

V těchto dnech navštíví prostory LeGranda v brněnských Kohoutovicích na 70 účastníků nejen z Česka, ale i ze Slovenska a Německa. Freš Manéž tak představuje akci s mezinárodním přesahem, která zprostředkovává setkání mladých cirkusových nadšenců, trenérů a pedagogů. Cílem celého festivalu je sdílení a předávání cirkusových dovedností, zkušeností a zážitků, a to prostřednictvím nejrůznějších společných aktivit.

Kdy se akce koná

7.–8. červen 2019 - 14:00–21:00

Viz program představení.

Vstupné

Vstupné je dobrovolné, jen na jedno z představení je vstup za 150/100 Kč.

Více informací a kontakt

SVČ Lužánky - Legato, Stamicova 7, Brno - Kohoutovice

SVČ Lužánky - Legato, Stamicova 7, Brno - Kohoutovice

Událost na FB
608 612 342
Aneta Tesařová