Kino Art

FREM & Bílá na bílé s režisérkou Vierou Čákanyovou

  • Akce již proběhla

  • Kino Art / Velký sál

Po filmu FREM uvedeme vítěze kategorie Nejlepší světový dokumentární film na MFF Ji.hlava Bílá na bílé a po něm bude následovat diskuse s režisérkou a scénáristkou obou snímků Vierou Čákanyovou.

19.00 FREM
20.30 Bílá na bílé
21.45 diskuse s režisérkou

Zakupte si zvýhodněnou vstupenku na obě projekce za 200 Kč. Filmy lze samozřejmě zhlédnout i jednotlivě.

„Frem“ je slovo, které nic neznamená; slovo, které pouze cosi připomíná. Jeho nejbližší etymologickou konotací je staroanglické slovo „fremd“ znamenající cizí. Při pokusu vytvořit univerzální umělou inteligenci se nevyhneme antropomorfickému uvažování, protože nemůžeme překročit hranice vlastní mysli. Film FREM je pokusem dostat se za tyto hranice; pokusem vytvořit neantropomorfický film. Je to audiovizuální rekviem za druh Homo sapiens.

Videodeník režisérky z jejího pobytu na polské antarktické stanici, kde v roce 2017 natáčela film FREM (2019), jehož hlavní postavou byla umělá neuronová síť. Během pobytu vede autorka chatové konverzace s umělou inteligencí, které se dotýkají povahy filmu, umění a smyslu života a odhalují způsob myšlení oproštěný o lidskost a emocionalitu, nutící k hluboké introspekci. Záběry z každodenní rutiny na stanici kontrastují s lyrickými scénami člověkem neposkvrněné antarktické přírody, jež autorka doplňuje svými komentáři a myšlenkami, vyprovokovanými osamělostí ledem pokryté krajiny. 

Kdy se akce koná

14. červen 2021 - 19:00

Vstupné

Dospělí200 Kč

Více informací a kontakt

Kino Art / Velký sál
Cihlářská 19, Brno

Kino Art / Velký sál

775 868 826
rezervace@kinoart.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!