Klub Leitnerka

Filmový festival KINO ASIA 2018

  • Akce již proběhla

  • LEITNEROVA 434/2, BRNO

Brněnská přehlídka asijské kinematografie se od středy 12. do neděle 16. prosince bude konat ve dvou improvizovaných kinosálech v klubu Leitnerka na Starém Brně. Nabídne originální mix hraného filmu, animované i experimentální tvorby a dokumentů. Na Leitnerce se nebude Asie jen sledovat na plátnech, ale také vařit a jíst, bude se provozovat na nečekané hudební nástroje a bude se o ní diskutovat.

Filmový festival zaměřený na východoasijskou kinematografii si zakládá na originálním výběru filmů a propracované dramaturgii. Letos si za své téma zvolil filmové zkoumání fenoménu asijské úcty k předkům a k rodině, vzývání minulosti, trvání i pomíjivosti lidského rodu a dal mu název „Na oltářích předků“. Během pěti festivalových dnů se mohou diváci těšit na 14 filmů z Číny, Japonska, Indonésie nebo Hongkongu.

Vedle projekcí se hostitelský klub Leitnerka na několik dní promění ve festivalový night market s pochoutkami z vietnamské, korejské či čínské pouliční kuchyně. Ochutnáte speciality z nedostupného Bhútánu i v současnosti nejvíce trendy asijský pokrm, japonské ramen od mistrů nudlového řemesla z bistra Ramen Brno.

Kdy se akce koná

12.–16. prosinec 2018

Vstupné

Na projekce ve velkém sále vstupenky za 100/50 Kč. Projekce v malém sále zdarma.

Dospělí100 Kč
Studenti50 Kč
Zdarma

Více informací a kontakt

LEITNEROVA 434/2, BRNO

Událost na FB
kinoasia.cz@gmail.com