Kino Art

Filmová cena diváků LUX 2022: Velká svoboda + debata

  • Akce již proběhla

  • Kino Art / Velký sál

Vstup volný
Tři vlahé večery, tři zajímavé debaty, tři vyvolené filmy!
Jako každý rok, i letos soutěží tři snímky vybrané porotou filmových profesionálů z celé Evropy o diváckou přízeň v Ceně LUX. Ve spolupráci s Kanceláří Evropského parlamentu v ČR pořádá středisko Europe Direct Brno projekci nominovaných filmů v brněnském Kině Art. Na stránce https://luxaward.eu/cs#voting probíhá až do 25. 5. hlasování o nejlepší soutěžní snímek. Několik náhodně vybraných diváku bude po ukončení ankety vylosováno a pozváno na slavnostní předávání ceny LUX, které proběhne 8. 6. během zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku.  

Po skončení filmu bude následovat debata, do které se můžete zapojit buď přímo z publika, nebo můžete posílat dotazy, které za vás položí moderátor.

Diskutovat budou:

Marek Christ – předseda spolku STUD, z.s., od roku 2009 se podílí na projektech pro LGBT+ osoby, jako jsou např. Queer Ball, GaTe, Queer Kód a Brněnský Pride week.

Žaneta Sladká –

vedoucí kampaní a specialistka na LGBT+ v Amnesty International. Věnuje se tématům manželství pro všechny v ČR a postavení LGBT v Polsku a Maďarsku.

Kristýna Malíková – bývalá ředitelka brněnské části Queer filmového festivalu Mezipatra, v současnosti pracuje pro Kino Art, kde zajišťuje například cyklus Queer Night. Je členkou spolku Queer kód, který aktuálně připravuje druhý ročník Brněnského Pride Weeku.

Moderovat bude Matúš Slamka, dramaturg festivalu Prague Pride.

Příběh se odehrává v poválečném Německu. Hlavní postavou je Hans, který se opakovaně ocitá do vězení za to, že je homosexuál. Homosexuální akty jsou totiž trestány podle odstavce 175 trestního zákoníku, a Hansova touha po svobodě tak zůstává nenaplněna. Jediný trvalý vztah pro něj představuje spoluvězeň Viktor, který si odpykává doživotní trest za vraždu. Počáteční odpor se postupně mění v něco, co by se dalo nazvat láskou.

Kdy se akce koná

17. květen 2022 - 17:00

Vstupné

Dospělízdarma

Více informací a kontakt

Kino Art / Velký sál
Cihlářská 19, Brno

Kino Art / Velký sál

775 868 826
rezervace@kinoart.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku