Bývalá káznice na Cejlu

Festival v Káznici

  • Akce již proběhla

  • Bývalá káznice na Cejlu
    Bratislavská 68
    Brno 602 00

Festival v Káznici o minulosti a budoucnosti naší svobody.

V barokní brněnské káznici, neblaze proslulé v obou totalitách minulého století, představí festival program rezonující s historií a odkazem tohoto místa. 

Kromě představení Divadla Líšeň s aktuální lidskoprávní tematikou – Hygiena krve a Putin lyžuje festival nabídne inscenaci Brusel.cz hostujícího Divadla 100 Opic, taneční kompozice Hlas Anny Frankové od přední současné choreografky Miřenky Čechové a Břehy absolventa Duncen Centre Romana Zotova a bývalého člena skupiny Děrevo Ivana Volkova.

Večery zakončí koncerty kapel The Plastic People of the Universe New Generation a Musica Balkanika lidovými ukrajinskými písněmi.

Součástí festivalu budou i besedy – se členy Konfederace politických vězňů a muzikanty legendární kapely The Plastic People of the Universe o životě v totalitě a s učitelem a protikorupčním aktivistou Jurajem Smatanou a novinářem Luďkem Navarou o stavu současné společnosti a svobody v ní.
V historických prostorách bude možné vidět výstavu fotografií z káznice Víta Mádra – Doteky, kterou uvede MILAN NYTRA scénickým mikropásmem Nezapomeň… na motivy vzpomínek paní Evy M (Evy Mádrové, která byla vězněna v káznici v 50. letech).

Více informací

Kdy se akce koná

20.–23. září 2017

Vstupné

besedy, výstava – zdarma
koncerty a představení – 150/80 (důchodci, studenti a lidé v sociální nouzi)
celodenní vstupné (pro jednotlivé dny 22. a 23. 9) – 250/100
rezervace: irena@divadlolisen.cz

Více informací a kontakt

Bývalá káznice na Cejlu
Bratislavská 68
Brno 602 00

Událost na FB