Pavilon A

Festival Prototyp

  • 18.–20. říjen 2019

  • Brněnské výstaviště, pavilon A
    Výstaviště 405/1, 603 00 Brno

Festival umění, vědy a technologií.

Festival Prototyp se blíží! Tentokrát trochu netradičně na stejném místě jako loni, ale stále se zahájením ve velkém stylu a bohatým programem po celý víkend.

Nebude chybět módní performance, audiovizuální show a stálá expozice umělců, kteří tvůrčím způsobem zapojují vědu či technologie. V sobotu a neděli se můžete opět těšit na méně i více odborné přednášky a workshopy. Tento rok jsme spojili síly také s festivalem Brno Mini Maker Faire 2019, který po celou sobotu a neděli nabídne prostor novodobým kutilům a makerům, kteří představí své projekty.

Prototyp LIVE & FASHION

V rámci páteční zahajovací párty se můžete těšit na tradiční módní performance i hudební vystoupení českých umělců. Vystoupí:

▪ DJ Alan Wood

▪ Fashion performance

▪ Sonority + VJ Foolius

▪ Bratři

▪ SJ SCHWA

 

Prototyp ART

Obsáhlá interaktivní výstava #PrototypArt českých i zahraničních umělců bude těšit všechny vaše smysly od pátku až do neděle. Nebude chybět videomapping, kouzelný les plný světlušek a cvrčků nebo instalace, která se objevila na světové výstavě EXPO.

▪ Metropolia (Jakub Nepraš)

▪ Kouzelný les (Verge)

▪ Inside (Mira Macík)

▪ Červená Královna (Socha do kapsy)

▪ Plant Wide Web (Filip Handzel)

▪ deLight (Karolína Burešová a Katarina Ambrosová)

▪ Projektorismus, 1/38 (Ondřej Janek)

▪ Live videomapping (Hearts of Creation)

▪ CIrkulace (Zuzana Bartošová)

▪ (BEZ)ČAS – (NE)PRIESTOR / PO(EMÓ)CI(Á)T (Veronika Šmírová)

▪ Spacelights (Eva Nečasová)

▪ a další…

 

Prototyp MAKERS

Na sobotu a neděli bude, pro ty zvídavější z vás, připravena část #PrototypMakers. Spojili jsme síly s FabLab Brno, který zařídil mnoho zajímavých hostů z různých oblastí kutilství a technologií. Prototyp Makers je setkání lidí, kteří rádi tvoří. Je to přehlídka, nebo chcete-li veletrh, na které se setkávají lidé všech generací proto, aby společně sdíleli lásku k tvoření. Těšit se můžete na přednášky, workshopy i klasický veletržní formát představení tvůrců a jejich projektů. Sobotní program bude spíš pro tatínky a starší děti, ani tak ale není vše ztraceno. Se vstupenkou z festivalu Prototyp získáte slevu do VIDA science centrum, kde se v sobotu a neděli koná Bastlfest 2018 / Festival kutilství. Stejná sleva platí i naopak!

Odborné přednášky v sobotu a neděli:

▪ Fillamentum: Trendy v materiálech pro 3D tisk

▪ StrojLab

▪ matériO: Inspirace všem umělcům a makerům

▪ BUT Chicken Wings: Jak letoun z Brna učaroval Airbus a Lufthansu

▪ Alexandre Dubor, IAAC: 3D tisk z hlíny (ENG)

▪ Patrik Cintula: Mistrovství ve volných leteckých modelech

▪ a daší…

Dílny a makeři:

Představí se vám FabLab Brno, Hobbylab, StrojLab, Chicken Wings a mnoho dalších. Seznam vystavujících makerů se nám stále ještě doplňuje, můžeme ale slíbit opravdu různorodé seskupení ze všech možných i nemožných oborů kutilství.

Více informací

Kdy se akce koná

18.–20. říjen 2019

Více informací a kontakt

Brněnské výstaviště, pavilon A
Výstaviště 405/1, 603 00 Brno

Událost na FB