Kino Art

Festival otrlého diváka uvádí: Lidské tornádo

  • Akce již proběhla

  • Projekce online

Jestliže první polovina 70. let bývá považována za zlatou éru blaxploitation, zbývající roky desetiletí představují již úpadek, či přímo poslední tažení.

Na druhou stranu právě v této době vznikaly ty nejabsurdnější, nejblouznivější a „nejulítlejší“ filmy, které potěší srdéčko každého gurmána kinematografického nevkusu a odpadu.

Stejně jako o rok starší Dolemite (1975) představuje Lidské tornádo okatě laciný škvár, financovaný Moorem z vlastní kapsy, jehož stopáž sestává z nonsensových a vzájemně nesouvstažných sekvencí. Velmi tenká linie příběhu je neustále nabourávána záznamy varietních vystoupení nejen Moorea, ale i řady hudebníků, zpěváků, tanečnic, a dokonce i ohnivou show. V pravidelných intervalech se děj přesouvá také do ložnic, abychom poznali, proč se hrdinovi přezdívá Lidské tornádo. Sám Dolemite je jakýsi blaxploitation polobůh – prostopášný, prostořeký a prosťáčkovsky velkohubý bonvián žijící v luxusu, na který si zřejmě vydělává jako varietní bavič, pasák i placený milenec. Sex je pro něj zdrojem obživy, způsobem jak si protáhnout tělo i prostředkem k vyslýchání. Vedle směšně tvrďáckých rýmovaček, které trousí z rukávu při jakékoli situaci, je jeho hlavní zbraní zcela zběsilé umění karate. Osekáme-li vyprávění filmu o veškeré nesmysly, vyjde nám, že hrdina je na útěku před policií, protože dělal gigola šerifově manželce. Mezitím pomáhal dobrosrdečné černošské provozovatelce úspěšného klubu v boji se zlotřilým, sadistickým a samozřejmě bílým konkurentem. Ale o to tu ve skutečnosti nejde. Klíčové je, že všechny ženy mají velké dekolty či žádné svršky, Dolemite vymlátí sám barák plný padouchů a občas nějaký promotér ohlásí další vystoupení.  (Letní filmová škola)

Kdy se akce koná

8. březen 2021 - 20:30

Vstupné

Dospělí100 Kč

Více informací a kontakt

Projekce online
,

Projekce online

775 868 826
rezervace@kinoart.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!