KinoArt + Praha v Brně

Festival KINOASIA

  • Akce již proběhla

  • KinoArt + Praha v Brně
    Pekařská 76 a Husova 18, Brno

V roce 2017 se filmová přehlídka Kino Asia mění za podpory města Brna ze studentského cyklu na plnohodnotný filmový festival.

Jeho organizátoři se rozhodli festival profesionalizovat a udělat z něj jednu z nejdůležitějších přehlídek nemainstreamové asijské filmové tvorby v celém regionu.

Vybraní brněnští kulináři vám každý festivalový den představí originální asijský streetfood z jedné kulinární mocnosti od Číny, přes Japonsko, Koreu, Vietnam až po Indii a jihovýchodní Asii.

Dramaturgie prvního ročníku festivalu Kino Asia bude věnována výběru nejzajímavějších lahůdek čínskojazyčné filmové produkce posledních několika let, stojících tematicky, žánrově či autorsky mimo hlavní proud. Festival představí 15 filmů z Čínské lidové republiky, Hongkongu a Taiwanu, a to jak hraných filmů, tak dokumentárních, včetně několika filmů tyto hranice stírajících.

Festivalové dění se soustředí do dvou brněnských kinosálů. Sekci zaměřenou na čínský hraný film budeme promítat v Kinu ART, nacházejícím se momentálně v prostorách „sociálního reaktoru“ Destillery na adrese Pekařská 76.

Sekce nabízející to nejzajímavější z nového čínského dokumentu poběží od neděle v kulturním prostoru Praha (v Brně) nacházejícího se na nádvoří Pražákova paláce na Husově 18. Po celou dobu festivalu si můžete užívat také speciální festivalové gastro sekce.

Více informací

Kdy se akce koná

22.–26. září 2017

Vstupné

  • Festivalová pokladna pro ART i PRAHU se nachází v Kině Art v Distillery na Pekařské ul. 76. Pokladna otevírá hodinu před první projekcí daného dne.
  • Vstupenky lze také zakoupit v informačním centru TO JE BRNO na adrese Panenská 1 (150 mertů od prostoru PRAHA). Otevřeno denně 9:00 – 18:00 hod.
  • 30 minut před projekcí bude bude možné zakoupit vstupenky i na pokladně u vstupu do prostoru PRAHA.

Více informací a kontakt