Ferrari Challenge 2018

Masarykův okruh

Ferrari Challenge 2018

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Masarykův okruh 201
    Ostrovačice 66481

Málokterá značka rezonuje ve světě automobilových závodů tolik jako Ferrari. Italská automobilka míří ve druhé půlce července na Masarykův okruh. Nenechte si ujít závodní podívanou pod taktovkou ikonických vozů se vzpínajícím se hřebcem na kapotě.

Víkendová F1 show

I když je hlavní formulový program naplánován až na úterý a středu, už při víkendové Ferrari Challenge se na dráze představí vůz Formule 1.

Diváci se na Masarykově okruhu v neděli mohou těšit na unikátní F1 show, kterou se strojem F60 s aktuální kapotáží předvede oficiální testovací jezdec F1 Davide Rigon. Show začíná v 12:15 a předchází druhému víkendovému závodu Coppa Shell.

Trofeo Pirelli a Coppa Shell

Předposlední červencový víkend se můžete těšit na tovární poháry Trofeo Pirelli a Coppa Shell. V obou pohárech startují jezdci v závodním speciálu Ferrari 488 Challenge.

Šampionát s více než 20letou historií nabídne energickou závodní podívanou, ve které se diváci dočkají vyrovnaného startovního pole. Právě díky tomu, že v seriálu Ferrari Challenge startují vozy identické specifikace, se daleko víc dostanou ke slovu schopnosti jednotlivých pilotů.

Ferrari 488 Challenge je nejsilnější vůz, který kdy v šampionátu startoval. Vděčí za to osmiválcovému 3,9litrovému motoru o výkonu 670 koňských sil. Základy motoru pochází ze sériového sportovního modelu 488 GTB.

Během soboty a neděle diváky čekají kvalifikační jízdy a celkem čtyři závody, podrobnosti jsou k dispozici v časovém harmonogramu akce. Závodní program doplní jízdy pravidelnosti Passione Ferrari.

Pro tuto část Ferrari Challenge budou během závodního víkendu otevřené tribuny T3/T5, C a F. Se standardní vstupenkou je možný vstup i do paddocku. Vstupenky je možné pořídit v předprodeji.

Legendární vozy F1 na dráze

Minimálně pět vozů F1 nabídne navazující program F1 Clienti. Na Masarykově okruhu se 24. – 25. července představí legendární rudé monoposty, ve kterých závodil Michael Schumacher, Rubens Barrichello a další světová jména.

Na závodní dráhu vyrazí vozy F300, F2001, F2004 a dva F2007, vyloučena není ani účast dalších strojů. Všechny monoposty jsou pilotovány soukromými majiteli.

Vozy F1 doplní účastníci XX Programmes, který italská automobilka využívá pro vývoj a testování nových technologií. V Brně by se mělo představit celkem 21 speciálů ve třech specifikacích – FXX, 599XX, FXXK.

Kdy se akce koná

21.–25. červenec 2018

Více informací a kontakt

Masarykův okruh 201
Ostrovačice 66481

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku