Bývalá Káznice na Cejlu

Feministická konference 2020

Předchozí Následující
  • 25.–27. září 2020

  • 17:00–22:00

  • Bývalá Káznice na Cejlu
    Bratislavská 68
    Brno 602 00

Poslední zářijový víkend se v Brně uskuteční třetí ročník Feministické konference pořádané kolektivem SdruŽeny. Hlavním tématem bude tentokrát intersekcionalita – tedy problematika různých a mnohdy se překrývajících společenských identit, které s sebou mohou nést rozličné stereotypy, stigmata i formy diskriminace. Na programu jsou přednášky, diskuse, workshopy nebo performance zabývající se otázkami průsečíky genderu, sexuality, třídy, postižení ale i klimatu, maskulinity, migrace nebo architektury a veřejného prostoru.

Jako součást konference proběhnou také autorská čtení, koncerty, živé podcasty a program pro děti. Číst se bude například z právě vydané publikace Bez súhlasu.txt, která zpracovává téma přežívající kultury znásilnění v českém a slovenském prostředí, živé podcasty nahrají Apolena Rychlíková (Kvóty) a letošní vítězky autorského podcastu roku Zuzana Kašparová s Terézií Ferjančekovou (Vyhonit Ďábla). Sobotní večer bude věnován koncertu Zagami Jericho a vyhlášení ceny Františky Plamínkové. Na konferenci nebude chybět ani program v anglickém jazyku a zahraniční hostky jako maďarská feministická teoretička Eszter Kovats.

V kategorii osobnost byly na Cenu Františky Plamínkové nominovány Milena Bartlová, Ria Gehrerová, Šárka Homfray, Lucie Hrdá, Radka Janebová, Lucie Jarkovská, Zuzana Kovačič Hanzelová, Kateřina Lišková, Zuzana Maďarová, Fatima Rahimi, Olga Richterová, Apolena Rychlíková, Jiřina Šiklová, Kateřina Šimáčková, Magdaléna Šipka, Nina Špitálníková a Veronika Valkovičová.

V kategorii feministický kolektiv pak Aspekt, Beat sexism Česko, Bez súhlasu, Heroine, Jako doma, Jsme Fér, Kolektiv 115, Možnost Voľby, Nebudeme Ticho, NKC – gender a věda, Taky Trans, Transparent a Vyhonit Ďábla.

Hlasovat v anketě lze na http://tiny.cc/CenaFP20 až do 25. září 2020, medailony nominovaných jsou zveřejněny na facebooku kolektivu @SdruZeny.

Jste srdečně zvány*i!

kolektiv SdruŽeny

Kdy se akce koná

25.–27. září 2020 - 17:00–22:00

Vstupné

Dobrovolné

Více informací a kontakt

Bývalá Káznice na Cejlu
Bratislavská 68
Brno 602 00

Událost na FB
sdruzeny@gmail.com