COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Kino Art

Fantastická žena

  • Akce již proběhla

  • Kino Art / Malý sál

Marině (Daniela Vega) se po příjemně stráveném večeru s milencem Orlandem zhroutí svět. Milému se doma náhle udělá fyzicky špatně, cestou na pohotovost se k tomu ošklivě potluče na schodech a do nemocnice se dostává se smrtelnými zraněními. Marina se tak – jako pouhá milenka, k níž Orlando utekl od rodiny – střetne s podezíravostí ze strany policie, nemocnice i Orlandových příbuzných. 

Po euroamerickém edukativně laděném pojetí tématu (Dánská dívka, 2015) se po dvou letech objevuje snímek překračující meze transgender emancipačního příběhu. Fantastická žena je totiž v prvé řadě silné drama s výraznou, odhodlanou (a doslova fantastickou) hrdinkou. Zároveň je – po dvou životopisných filmech od Pabla Larraína – dalším chilským filmem, který se objevuje v našich kinech. Shodou okolností i u něj Lorrainovo jméno figuruje také v titulcích, byť jen v pozici producenta zašťitujícího filmaře Sebastiana Leilla. A Sebastian Leillo je bezesporu jedním z nejpozoruhodnějších chilských režisérů dneška.

O Fantastické ženě se hodně mluvilo na začátku roku 2017, kdy na Berlinale získala Stříbrného medvěda, a mluvilo se o ní i na začátku roku 2018, protože Chile ji úspěšně vyslalo jako svého reprezentanta do klání o Oscary.

Kdy se akce koná

9. červen 2020 - 20:00

Vstupné

Dospělí110 Kč
Studenti90 Kč
Senioři90 Kč

Více informací a kontakt

Kino Art / Malý sál
Cihlářská 19, Brno

Kino Art / Malý sál

775 868 826
rezervace@kinoart.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku