• 15.–19. říjen 2019

  • Bratislavská 68
    Brno 602 00

Bývalá káznice (Bratislavská 68) – unikátní objekt ležící v lokalitě tzv. brněnského Bronxu, objekt, který na jednu stranu nese silnou historickou stopu, současně je však neskutečně inspirativní, oplývá výrazným geniem loci, oslovuje uměleckou imaginaci. Historická vrstva káznice je poměrně dobře dokumentována, náš zájem je upozornit i na potenciál objektu jako sídla kulturních a komunitních aktivit. Faktor K. vznikl za tímto účelem.

Faktor K. – v několika dnech budou do káznice koncentrovány různé formy umění s důrazem na jejich site specific formu. Souběžně bude probíhat konference o káznici a o jejím potenciálu jakožto centru kulturních a komunitních aktivit.

Cílem konferenční části Faktoru K. je přivést do káznice lidi zajímající se o tento výjimečný objekt a jeho budoucnost. Poskytnout jim nejen relevantní a aktuální informace o tom, co se v káznici děje a jak postupují práce na projektu Kreativního centra, ale i zkušenosti lidí, kteří v prostoru již působili, aktuálně tvoří, realizují se.

Cílem festivalové části Faktoru K. je „rozehrát“ káznici různými formami umění, které do určité míry ctí prostor, pracují s ním, nebo jsou do některé lokace v káznici invenčně zakomponovány. Může jít nejen o scénické formy produkce (divadlo, tanec), ale i hudební performance, výtvarné instalace či různé další hraniční formy a fúze. Může jít jak o prezentaci hotového, uzavřeného tvaru, tak i o akci s důrazem na proces vznikání přímo na místě (taneční improvizace, výtvarné dílo vznikající v čase festivalu apod). Můžeme nabídnout atraktivní prostředí káznice ke zkoušení a přípravám v průběhu prázdnin a podzimu 2019, marketingovou a logistickou podporu. Finanční ohodnocení dle domluvy.

Akci organizují a zaštiťují spolky Tripitaka, Odjinud, Kreativní Brno, TIC Brno, které se podílejí na aktuálním dění v káznici pod hlavičkou „Káznice žije“ za podpory MMB Odbor strategie a náměstka pro kulturu M. Fišera.

Kdy se akce koná

15.–19. říjen 2019

Více informací a kontakt

Bratislavská 68
Brno 602 00

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku