Český rozhlas Brno

Fajnšmekři přivítají Američanku Nicole Zuraitis, čerstvou nositelku Grammy

  • 24. duben 2024

  • 19:00

  • Český rozhlas Brno

Koncertně debatní série „Fajnšmekři v Sedmičce“ má na závěr dubna připravenou opravdovou lahůdku.

V Brně v rozhlase v rámci svého českého miniturné vystoupí americká jazzmanka Nicole Zuraitis, čerstvě, tedy letos, oceněná cenou Grammy za nejlepší vokální jazzové album. Právě melodie z loňské desky How Love Begins budou hlavní částí jejího programu.

Nicole (s původně litevským příjmením po svém dědovi) studovala klasický zpěv a dokonce krátce působila v operním souboru, ale pak se zhruba před patnácti lety začala věnovat jazzu. Od té doby má za sebou už šest vlastních desek (a zhruba desítku dalších, na kterých spolupracovala). Pravidelně vystupuje v Blue Note klubu a zazpívala si i v Dizzy’s, což jsou v New Yorku – ale tím pádem i v celých Státech – ty nejšpičkovější jazzové adresy. Časopis All About Jazz ji v recenzi její aktuální desky právem charakterizuje jako „prvotřídní skladatelku a výbornou pianistku s hlasem, který by nabil elektrárnu“. Její jazz je velmi sdělný a vřelý a písničky jsou aranžérsky bohaté – vzniká hudba blízká inteligentnímu popu.

Na českých koncertech spolu s Američankou vystoupí čeští muzikanti Martin Gerla na kontrabas a Ladislav Nič na bicí, speciálním hostem brněnského koncertu bude navíc kytaristka Kateřina Hošková.

Nicole Zuraitis na své aktuální desce rozdělila písničky do dvou částí: „Oil“ a „Water“.
Přijďte si poslechnout, jak emotivně míchá zpěvačka a skladatelka svůj olej s vodou. Koncert se koná 24. dubna od 19 hod ve studiu 7 Českého rozhlasu Brno na Beethovenově 4.

Kdy se akce koná

24. duben 2024 - 19:00

Vstupné

Dospělí100 Kč

Vstupenky na koncert stojí 100 Kč. Koupit se dají ve všední den od 9 do 17 hodin přímo v místě konání na Beethovenově 4 (na recepci). Rezervace a informace o dostupnosti na e-mailu koncertybrno@rozhlas.cz nebo ve všední dny od 9 do 16 hod na tel. 726 465 151.

Více informací a kontakt

Český rozhlas Brno

Studio 7

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku